Fałszywy oficer znowu dzwoni | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 13:45
  • (apm)
Fałszywy oficer znowu dzwoni | Super Tydzień
Oszust podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Opowiedział niestworzoną historię i próbował swoje rozmówczynie naciągnąć na kredyt. - Nie z nami takie numery! - mówią panie, które powiadomiły o wszystkim dyżurnego komendy policji.

Fałszywy oficer CBŚ zadzwonił co najmniej do dwóch mieszkanek Chełma. Opowiedział zmyśloną historię o szajce oszustów, która miała wziąć kredyt na dane osobowe tych kobiet. Chciał, aby przynajmniej jedna z nich przyszła do banku i sama zaciągnęła kredyt. Na szczęście żadna z nich nie podjęła tematu. Domyśliły się, że ktoś próbuje je okraść. O podejrzanych telefonach powiadomiły prawdziwych policjantów.

- To już nie pierwszy raz, kiedy do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców - podkreśla Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej policji.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką policji, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub też 112.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe