Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 20:24 (aktualizacja 24.05.2019, 21:12)
  • DBEZ
Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień
Był biedny drewniany płotek, a jest nowe, metalowe ogrodzenie. Kapliczka w Skryhiczynie wygląda coraz bardziej reprezentacyjnie. Mieszkańcy są tak zadowoleni, jakby dostali kilometr nowego asfaltu.

Gmina Dubienka zadbała o wiekową przydrożną kapliczkę, ustawioną na wjeździe do wsi Skryhiczyn. Ogrodzono ją nowym, wysokim metalowym płotem.

- Od dawna już słyszałam prośby od ludzi, żeby im pomóc w ogrodzeniu kapliczki. Bardzo chcieli, żeby to zrobić do majówek - mówi wójt gminy Dubienka Krystyna Deniusz-Rosiak.

Pieniądze na to zadanie zarezerwowano w ramach funduszu sołeckiego. Można więc powiedzieć, że to wieś zdecydowała o inwestycji. Nowy płot kosztował ok. 1700 zł. Ustawiony i pomalowany został przez osoby zatrudnione przez gminę do prac społecznie użytecznych. Natomiast mieszkanki wsi w czynie społecznym wysprzątały kapliczkę.

- Niektórzy są bardziej zadowoleni, jakby dostali kilometr drogi asfaltowej. Jedna mieszkanka powiedziała, że czekała na to 70 lat - chwali władze gminy radny i zarazem strażak Wiesław Struś.

- Inicjatywa należała do mieszkańców. Nie można było im nie dać własnych pieniędzy - wyjaśnia wójt gminy, dodając, że przy tej okazji doskonale udała się współpraca z mieszkańcami.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
IreneuszZ
IreneuszZ 07.01.2020, 21:18
a Kapliczka w Kajetanówce nadal nie tknięta. Może by pani Wójt przejechała obok niej i w końcu zauważyła ten zabytek, z kórym jej i proboszczowi nie po drodze. WSTYD dla rzędu Gminy i Proboszcza.
Gorąco namawiam do renowacji tego zabytku.
efkaZ
efkaZ 29.09.2021, 16:17
SZ.Pani Wójt.
A temat kapliczki w Kajetanówce nadal Gminie nie leży. A co na to Rada Urzędu Gminy z panem Neczajem na czele, który pewnie nic nie wie o tym cenny zabytku. Zapraszam do sesji wyjazdowej.
Wstyd i kompromitacja.
A proboszcz jak zwykle "temat nie jego".Sz. Radni weźcie się za rozliczenie władzy.
Ewciamajowa
Ewciamajowa 13.09.2019, 09:59
Szanowna Pani Wójt.
A co z zabytkową kapliczką w Kajetanówce , przy byłej szkole podstawowej. Macie ją w ewidencji gminnej. Zapraszam do odwiedzenia tego miejsca przejazdem. Warto coś zrobić z tym małym zabytkiem . Koszt niewielki a splendor turystyczny będzie.
Alternatywnie proponuję przenieść tę kapliczkę na teren kościoła w Dubience , może proboszcz wówczas przypomni sobie o jej istnieniu. PILNE
ewciamajowa
ewciamajowa 16.08.2020, 12:02
A u pani Wójt i Urz Gminy nadal nie widać zainteresowania zabytkową kapliczką w Kajetanówce. Wstyd i żenada. Ta kapliczka niedługo się rozsypie. Proponuję przenieść ją na teren posesji U Gminy bądź ustawić przy kościele , to może proboszcz obudzi się i coś zadziała.
zewusiaR
zewusiaR 09.09.2019, 22:06
A co z kapliczką w Kajetanówce. Zapraszam panią Wójt do odwiedzin i dobrej, pozytywnej decyzji. To 2-ga zabytkowa w Gminie. Proboszcz jej stanem się nie przejmie jak dotąd. Tam nie ma zysku. A Gmina będzie miała w dorobku zysk turystyczny i chwałę.. Sprawa pilna , idzie zima.
zewusiaR
zewusiaR 08.08.2019, 12:05
Szanowna pani Wójt, a co z kapliczką w Kajetanówce, zapomnianą przez Gminę i Proboszcza z Dubienki. Apeluję o refleksję i dobre pozytywna decyzje. Warto ten zabytek uratować jako jeden z nielicznych w Gminie.Sprawa niezbyt kosztowna, warto też nadrobić dotychczasowe zaniechania i bierność Gminy.

Pozostałe