Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 20:24 (aktualizacja 24.05.2019, 21:12)
  • DBEZ
Kapliczka na bogato ogrodzona | Super Tydzień
Był biedny drewniany płotek, a jest nowe, metalowe ogrodzenie. Kapliczka w Skryhiczynie wygląda coraz bardziej reprezentacyjnie. Mieszkańcy są tak zadowoleni, jakby dostali kilometr nowego asfaltu.

Gmina Dubienka zadbała o wiekową przydrożną kapliczkę, ustawioną na wjeździe do wsi Skryhiczyn. Ogrodzono ją nowym, wysokim metalowym płotem.

- Od dawna już słyszałam prośby od ludzi, żeby im pomóc w ogrodzeniu kapliczki. Bardzo chcieli, żeby to zrobić do majówek - mówi wójt gminy Dubienka Krystyna Deniusz-Rosiak.

Pieniądze na to zadanie zarezerwowano w ramach funduszu sołeckiego. Można więc powiedzieć, że to wieś zdecydowała o inwestycji. Nowy płot kosztował ok. 1700 zł. Ustawiony i pomalowany został przez osoby zatrudnione przez gminę do prac społecznie użytecznych. Natomiast mieszkanki wsi w czynie społecznym wysprzątały kapliczkę.

- Niektórzy są bardziej zadowoleni, jakby dostali kilometr drogi asfaltowej. Jedna mieszkanka powiedziała, że czekała na to 70 lat - chwali władze gminy radny i zarazem strażak Wiesław Struś.

- Inicjatywa należała do mieszkańców. Nie można było im nie dać własnych pieniędzy - wyjaśnia wójt gminy, dodając, że przy tej okazji doskonale udała się współpraca z mieszkańcami.

 

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zewusiaR
zewusiaR 08.08.2019, 12:05
Szanowna pani Wójt, a co z kapliczką w Kajetanówce, zapomnianą przez Gminę i Proboszcza z Dubienki. Apeluję o refleksję i dobre pozytywna decyzje. Warto ten zabytek uratować jako jeden z nielicznych w Gminie.Sprawa niezbyt kosztowna, warto też nadrobić dotychczasowe zaniechania i bierność Gminy.

Pozostałe