Drzewa pod napięciem | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 20:30 (aktualizacja 24.05.2019, 21:11)
  • MP
Drzewa pod napięciem | Super Tydzień
Jeden z mieszkańców Rejowca Fabrycznego zwrócił naszą uwagę na drzewa całkowicie ogołocone z gałęzi.

- Drzewa są gołe, jak to wygląda? - mówi. - Przecież nie przesłaniały widoczności, a teraz tylko szpecą. Chyba nie na tym polega pielęgnacja, żeby z drzew zostały tylko kikuty.

Dlaczego drzewa zostały pozbawione gałęzi, zapytaliśmy władze miasta. Okazuje się, że ten zabieg to nic nowego, a ma na celu bezpieczeństwo.

- Nad drzewami rosnącymi wzdłuż drogi znajduje się napowietrzna linia elektryczna - wyjaśnia burmistrz Stanisław Bodys. - Gałęzie zostały podcięte, aby nie doszło do ich kontaktu z siecią elektryczną.

Rzeczone drzewa to gatunek lipy, który charakteryzuje się bujnym rozkwitem gałęzi. Dlatego też zabieg jest powtarzany co jakiś czas, aby zapobiec awariom.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotrek
Piotrek 28.05.2019, 20:21
Się mieszkaniec obudził !!! Co dwa lata są tak przycinane i rosną sobie piękne, jak wypuszczą nowe gałązki i liście ! Ale zawsze musi być jakieś ale ... gdyby nie przycięto , to nie ma gospodarza .....

Pozostałe