Chmielaki pod rękę z dożynkami | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 20:18 (aktualizacja 26.05.2019, 10:02)
  • GD
Chmielaki pod rękę z dożynkami | Super Tydzień www.facebook.com/chmielaki/
Tegoroczne Chmielaki Krasnostawskie oraz dożynki powiatowe odbędą się tego samego dnia. - Imprezy nie będą ze sobą kolidowały, ale wzajemnie się uzupełniały - mówią zgodnie burmistrz i starosta.

Tegoroczna 49. edycja ogólnopolskiego święta chmielarzy i piwowarów została zaplanowana w dniach 23-25 sierpnia. W chmielakową niedzielę w Krasnymstawie odbędzie się również Powiatowe Święto Plonów. Skąd taka decyzja?

- Organizacja dożynek powiatowych 1 września byłaby profanacją 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i żołnierzy ginących za wolną Polską. Z kolei tydzień później odbędą się dożynki wojewódzkie, które zazwyczaj organizowane są po świętach plonów we wszystkich powiatach. Ponadto 25 sierpnia wolny termin miał słynny zespół Śląsk, który uświetni obchody 20-lecie funkcjonowania odrodzonego powiatu - wylicza starosta Andrzej Leńczuk.

Dożynki powiatowe najprawdopodobniej odbędą się na stadionie miejskim w Krasnymstawie. Organizatorzy chcą wykorzystać trybunę, na której zmieści się nawet 1500 osób. Natomiast na boisku planuje się postawić krzesła na podestach, aby nie zniszczyć murawy. Będzie to niejako próba generalna przed przyszłorocznymi Chmielakami, które być może zostaną zorganizowane w tym samym miejscu.

- Chmielaki i dożynki może tylko nieznacznie nałożą się na siebie godzinowo. Nasze koncerty odbędą się po południu i wieczorem. Z kolei Powiatowe Święto Plonów rozpocznie się jeszcze przed południem. Będziemy mieli wspólny korowód oraz część obrzędowa - wyjaśnia burmistrz Robert Kościuk.

W zamierzeniu organizatorów obydwu imprez Powiatowe Święto Plonów ma podnieść rangę Chmielaków oraz przyciągnąć większą liczbę gości z całego powiatu. Starostwo uzgodniło również z gminami, że wszystkie gminne dożynki zostaną zorganizowane w dniach 15-18 sierpnia.  

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe