Zimnokrwiste piękności | Super Tydzień

  • 24.05.2019, 07:12
  • DBEZ
Zimnokrwiste piękności | Super Tydzień
Ogier Marka Myszury z Dorohuska zdobył nagrodę honorową dla najlepszego konia II Przeglądu Hodowlanego Koni Ras Zimnokrwistych. Komisja oceniła 20 koni i przyznała nagrody.

II Przegląd Hodowlany Koni Ras Zimnokrwistych odbył się w Żalinie-Kolonii. Zorganizowano go pod patronatem Lubelskiego Związku Hodowców Koni w Lublinie oraz Terenowego Koła Hodowców Koni w Chełmie. Konkurencja w tym roku była duża - na przegląd wystawiono 20 koni z powiatu chełmskiego. Były oceniane w kategoriach konie jednoroczne i dwuletnie.

Na przeglądzie zebrało się liczne grono miłośników i hodowców, którzy podziwiali prezentowane konie. Imprezę wspierali strażacy z OSP Żalin oraz Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Żalina. Komisja pracowała w składzie: Andrzej Kosior, kierownik LZHK w Lublinie, Tomasz Dobek, inspektor ds. hodowli koni LZHK w Lublinie, Krzysztof Pietrzak, emerytowany pracownik LZHK w Lublinie.

W kategorii koni jednorocznych: I miejsce zdobyła klacz Kamila Dąbrowskiego z Rudy-Huty,  II - klacz Władysława Feręsa z Kaniego, a III - ogier Piotra Hawryluka z Łukówka.

W kategorii koni dwuletnich wygrał ogier Mariusza Kamińskiego z Białopola. II nagrodę przyznano ogierowi Marka Myszury z Dorohuska, III - klaczy Roberta Paderewskiego z Liszna.

Nagrodę honorową dla najlepszego konia przeglądu przyznał i ufundował wójt gminy Ruda-Huta Kazimierz Smal dla ogiera, którego hodowcą jest Marek Myszura z Dorohuska.

Nagrody ufundowali: starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Lubelski Związek Hodowców Koni.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Goha
Goha 25.05.2019, 22:57
Co z tych nagród i zaszczytow skoro konie pojadą do włoskich rzeźni...

Pozostałe