Wieża zmieni oblicze | Super Tydzień

  • 23.05.2019, 10:29
  • MP
Wieża zmieni oblicze | Super Tydzień
Kolejowa wieża ciśnień w Rejowcu Fabrycznym trafiła w ręce prywatnego właściciela, Zenona Szokaluka. Tymczasem kończy on już modernizację dawnej poczekalni znajdującej się w pobliżu. Wszystko wskazuje na to, że wieża będzie powiązana z tą inwestycją.

Działka o powierzchni 18 arów, na której znajduje się wieża, za kilka lat ma zostać przekształcona głównie pod rozszerzenie działalności związanej z produkcją odzieży, którą zajmuje się Zenon Szokaluk.

- Wszystkie prace będą poprzedzone przygotowaniem projektów i oszacowaniem kosztów - mówi. - Wieżę chcemy przeznaczyć na biurowiec, planujemy podzielić tamtejsze kondygnacje na mniejsze, wyremontować klatkę schodową, a także zainstalować windę. W zamyśle mamy również taras widokowy, bo okolica jest piękna i będzie można nacieszyć oko, patrząc na nią z wysokości. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, prace rozpoczną się za 2 lub 3 lata.

Kolejowa wieża ciśnień została odbudowana po II wojnie światowej w miejscu starego budynku zniszczonego przez Niemców w 1944 r.

Dawna poczekalnia natomiast, która również należy do Zenona Szokaluka, całkowicie zmieniła swoje oblicze. Zyskała nową elewację, a przed budynkiem pojawiło się ogrodzenie i nowy parking z kostki. Obecnie budynek czeka na obiór m.in. straży pożarnej i nadzoru budowlanego. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest w połowie czerwca. Będzie to jednak nie tylko zakład produkujący czapki.

- Część tego budynku znajduje się w dożywotnim użytkowaniu PKP i niezmienne jest przeznaczona na poczekalnię dla pasażerów - wyjaśnia Zenon Szokaluk. - W ramach wykonywanych przez nas prac budowlanych wymieniliśmy tam okna i drzwi. Dalszy remont pozostaje już w gestii Polskich Kolei Państwowych.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe