Szansa na rozwój i miejsca pracy | Super Tydzień

  • 23.05.2019, 10:24 (aktualizacja 23.05.2019, 10:28)
  • AN
Szansa na rozwój i miejsca pracy | Super Tydzień
W naszym mieście powstanie spółka PKP Linia Chełmska Szerokotorowa. W ubiegły piątek władze miasta i PKP podpisały list intencyjny. - To kolejna bardzo dobra wiadomość dla Chełma. Położenie miasta w sąsiedztwie wschodniej granicy Polski jest niezwykle ważnym atutem - nie kryje zadowolenia prezydent Jakub Banaszek.

Głównym celem spółki ma być działanie na rzecz rozwoju usług logistycznych na Chełmszczyźnie, również dzięki infrastrukturze szerokotorowej linii kolejowej nr 63 oraz wybudowaniu terminala przeładunkowego. Dokładny zakres działań i ich harmonogram ustali specjalnie powołany do tego zespół roboczy. PKP i samorząd Chełma chcą dążyć do wzrostu liczby przewożonych towarów, ich przeładunku i logistycznych usług komplementarnych. W ten sposób zwiększy się konkurencyjność transportu kolejowego oraz atrakcyjność miasta i całego regionu, między innymi dla przyszłych inwestorów.

- Zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu szansy, jaką daje Nowy Jedwabny Szlak i transport towarów pomiędzy Azją a Europą, dlatego w Chełmie powstanie terminal przeładunkowy – zapowiedział na piątkowej uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- PKP Linia Chełmska Szerokotorowa to nowe inwestycje i miejsca w pracy w Chełmie i okolicach. Liczymy na to, że powtórzy sukces PKP LHS (Linii Hutniczej Szerokotorowej) z siedzibą w Zamościu, która od początku swego powstania w 2001 r. rokrocznie generuje zysk – dodał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. zapewnił, że zależy mu na wspieraniu rozwoju wschodniej części kraju.

- Dzięki współpracy z koleją potencjał miasta będzie mógł zostać w końcu odpowiednio wykorzystany. Na przestrzeni lat obserwujemy regularny wzrost wymiany handlowej Polski z zagranicą, który pozytywnie wpływa na rozwój naszej gospodarki – tłumaczy prezydent. - Chełm chce aktywnie wspierać i uczestniczyć w tym rozwoju. Działania, które właśnie podejmujemy, temu służą i mam nadzieję będą mocnym impulsem do pozytywnych zmian w naszym mieście. Chełm bowiem jest coraz bardziej widoczny na mapie kolejowych inwestycji. Głęboko wierzę, że nasza współpraca zaowocuje też powstaniem kolejnych nowych miejsc pracy dla mieszkańców oraz przyczyni się do rozkwitu lokalnych przedsiębiorstw.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenon
Zenon 23.05.2019, 17:22
Kolejna dobra wiadomość dla Chełma a poprzednie dobre wiadomości to jakie były bo sobie nie przypominam żadnej.

Pozostałe