Co zabija ptaki? | Super Tydzień

  • 22.05.2019, 11:34
  • MP, DK
Co zabija ptaki? | Super Tydzień
Jedna z naszych Czytelniczek jest zaniepokojona tym, że na terenie miasta znajduje martwe ptaki. Zaskoczona i przerażona tym faktem zastanawia się, jaka jest tego przyczyna. Czy ten pomór może być spowodowany walką leśników ze szkodliwymi owadami?

- Nie wiem, czy to wina prowadzonych oprysków, ale taki widok zastałam dziś u siebie - napisała do nas Czytelniczka na Facebooku, dołączając zdjęcia kilku martwych ptaków. - A może to tylko czysty przypadek? Tak czy inaczej, od kilku dni w parku miejskim i kilku innych miejscach można znaleźć padłe ptaki.

Opryski prowadzone przez Nadleśnictwo Chełm w lasach naszego regionu mają na celu walkę z chrabąszczami majowymi. Samoloty rozpylające środek o nazwie mospilan 20 SP będą latać jeszcze do końca tego tygodnia. Czy to jednak ta substancja powoduje masowe ginięcie ptaków?

- Substancje, które znajdują się w preparacie do oprysku, nie są groźne dla ptaków - zapewnia Adam Stefaniak z Nadleśnictwa Chełm. - Poza tym pola zabiegowe są bardzo oddalone od chełmskiego parku. Są to bowiem lasy na terenach gmin Sawin, Ruda Huta i Dorohusk. Nie stwierdziliśmy także niczego niepokojącego w tych lasach ani w innych zadrzewionych terenach miasta.

Do tematu wrócimy,  jeśli uda się nam uzyskać więcej informacji. 

MP, DK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe