Oni zasługują na nagrodę | Super Tydzień

  • 22.05.2019, 11:05
  • AN
Oni zasługują na nagrodę | Super Tydzień
Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość otrzymało nagrodę prezydenta Chełma dla organizacji pozarządowej wyróżniającej się w działaniach na rzecz społeczności lokalnej. Uroczyste wręczenie odbędzie się podczas Dnia Organizacji Pozarządowych.
Celem stowarzyszenia jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier psychicznych i społecznych związanych ze znaczną niepełnosprawnością. Stowarzyszenie stara się przeciwdziałać izolacji społecznej osób głęboko upośledzonych po 25. roku życia, a także zabiegać o inne formy poprawy ich życia. Organizacja upowszechnia wiedzę na temat wykluczenia "dorosłych dzieci", prowadzi działania zmierzające do powstania dodatkowych miejsc w Środowiskowych Domach Samopomocy, organizuje i tworzy grupy oraz warsztaty terapeutyczne dla swoich podopiecznych. 

Siedziba stowarzyszenia znajduje się przy ul. Wojsławickiej 2. Organizacja skupia głównie rodziny niepełnosprawnych po 25. roku życia. Powstała oficjalnie 30 września 2017 roku. Prezesem stowarzyszenia jest Agnieszka Filipczuk.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe