Będzie współpraca z Kanadą | Super Tydzień

  • 22.05.2019, 10:58
  • AN
Będzie współpraca z Kanadą | Super Tydzień
Prezydent Jakub Banaszek oraz dyrektor generalny Windsor Essex Economic Development Corporation Stephen MacKenzie podpisali memorandum na rzecz współpracy, wzajemnej promocji, a także rozwoju potencjału gospodarczego i społecznego. Jak mówi prezydent, to dla naszego miasta szansa m.in. na pozyskanie atrakcyjnych inwestorów.

Strony zadeklarowały chęć wspólnego uczestnictwa w projektach, inicjatywach i programach zgodnych z kierunkami rozwoju miasta Chełm i regionu Windsor-Essex w Kanadzie.

Wśród zadań określonych w memorandum znalazły się m.in.: tworzenie pozytywnego lobbingu gospodarczego ukierunkowanego na rozwój regionów i miejscowych podmiotów gospodarczych, budowanie wzajemnych relacji biznesowych między przedsiębiorcami polskimi i kanadyjskimi, inspirowanie działań mających na celu pozyskiwanie środków finansowych na inwestycje gospodarcze, wymiana opinii i informacji na temat polityki handlowej i inwestycyjnej Chełma i regionu Windsor-Essex.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w ubiegły czwartek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Podczas spotkania prezydent Chełma mówił o nadziejach, jakie wiąże z tą współpracą.

- Wierzę że porozumienie jest pierwszym krokiem do dalszego rozwoju, ale przed nami kolejne. Jestem przekonany, że ta umowa pomoże chełmskim przedsiębiorcom. Jeśli przedsiębiorcy w innych częściach Polski i czy województwa będą widzieli, że strona kanadyjska chce współpracować, to myślę, że będą też chętniej inwestowali w naszym mieście - stwierdził Jakub Banaszek.

Skąd Kanadyjczycy wzięli się w Chełmie? Współpracę wiele lat temu nawiązała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. W programie wizyty w naszym mieście było też spotkanie z przedsiębiorcami, które odbyło się w Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Depułtyczach Królewskich. Polską stronę reprezentowali przedstawiciele PWSZ w Chełmie, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Lubelskiego Klubu Biznesu, Stowarzyszenia Pracodawców Ziemi Lubelskiej oraz firm branży budowlanej, medycznej, telemedycznej, elektrycznej, elektrotechnicznej i transportowej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe