Sukces chełmskich pięściarzy | Super Tydzień

  • 22.05.2019, 10:45
  • TS
Sukces chełmskich pięściarzy | Super Tydzień
Paweł Rogucki, zawodnik sekcji bokserskiej MKS-u II LO Chełm wywalczył awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozegranych w Kielcach eliminacjach podopieczny trenera Józefa Radziewicza rozprawił się z reprezentantem miejscowego klubu.

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie rozegrano pod koniec kwietnia. Polski Związek Bokserski podzielił kraj na osiem stref – w każdej z nich znalazły się po dwa województwa.

- Nasze woj. lubelskie trafiło na bardzo mocne woj. świętokrzyskie. Na ośmiu zawodników reprezentujących nasz region tylko czterech wygrało swoje walki i wywalczyło awans do finału OOM – tłumaczy Józef Radziewicz, trener pięściarzy MKS-u II LO Chełm.

Wśród szczęśliwców, którzy wywalczyli awans, znalazł się jeden z podopiecznych trenera Radziewicza, Paweł Rogucki. W decydującym pojedynku w kategorii wagowej 50 kg chełmianin pokonał jednogłośnie na punkty (3:0) Karola Janusza, zawodnika miejscowego klubu Rushh Kielce. W finałach OOM, które w dniach 21-26 maja odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w każdej wadze będzie rywalizowało po ośmiu zawodników (zwycięzcy swoich stref).

Wcześniej awans do finałów OOM uzyskała inna reprezentantka MKS-u II LO Chełm, Julia Szeremeta. W eliminacjach pokonała trzy przeciwniczki, w tym dwie przez RSC.

- Niestety Julia nie pojedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego na finały OOM. W tym samym czasie, a dokładnie w dniach 22 maja – 2 czerwca w rumuńskim mieście Galati rozgrywane będą bowiem Mistrzostwa Europy Kadetek. Pewne jest już, że moja zawodniczka będzie reprezentowała nasz kraj w tych zmaganiach – tłumaczy Radziewicz.

Obecnie Szeremeta przebywa na zgrupowaniu przygotowawczym kadry narodowej w Zakopanem.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe