Remont K12 odroczony | Super Tydzień

  • 21.05.2019, 09:50
  • AN
Remont K12 odroczony | Super Tydzień
Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont drogi krajowej nr 12. Samorząd nie zakończył negocjacji z wykonawcą.

W dalszym ciągu trwają rozmowy miasta z firmą Budimex. Dopóki strony nie znajdą kompromisu, remont drogi krajowej się nie rozpocznie. Najpierw miał ruszyć w listopadzie ubiegłego roku, potem w marcu lub kwietniu, kolejnym terminem miał być maj. Remont drogi krajowej ma już kilkumiesięczny poślizg i nadal nie wiadomo, czy i kiedy się rozpocznie.

- Prowadzimy negocjacje - odpowiada krótko pytany o rozpoczęcie prac prezydent Jakub Banaszek.

Przypomnijmy. Wykonawca, firma Budimex, zażądał od miasta dodatkowych pieniędzy nie wynikających z podpisanej wcześniej umowy. Poprosił bowiem o zmianę kwalifikacji drogi nr 12 na wyższy standard. To z kolei wymagało przeprojektowania i zwiększyło koszty. Na dodatkowe pieniądze, których de facto samorząd nie ma, władze miasta nie chcą się zgodzić.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe