Ksiądz otwiera krypty | Super Tydzień

  • 20.05.2019, 08:24
  • AN
Ksiądz otwiera krypty | Super Tydzień
Kolejna atrakcja turystyczna miasta udostępniona. Podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych proboszcz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zapowiedział, że udostępnia krypty zwiedzającym.

Mimo iż w podziemiach wciąż prowadzone są prace zabezpieczające, proboszcz zdecydował o otwarciu krypt. Do podziemi bazyliki będzie można się wybrać jednak tylko w soboty i niedziele, w godz. od 10 do 18. Dyżury w kryptach w najbliższym czasie będzie pełniła rada parafialna.

Krypty pod bazyliką w Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zostały po raz pierwszy otwarte w dniach 28-30 września ubiegłego roku. W tym czasie trwała I Międzynarodowa Konferencja "Góra Chełmska między teraźniejszością a historią i archeologią". W podziemiach bazyliki Narodzenia NMP archeolodzy odkryli szczątki ponad dwustu osób.
 
AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Irek
Irek 23.05.2019, 17:30
Ksiądz liczy że znajdzie się wielu chętnych do oglądania trupów i to podreperuje budrzet parafii, rozrywki rodem ze średniowiecznych jarmarków.

Pozostałe