Zbieramy fanty na Dzień Dziecka! | Super Tydzień

  • 19.05.2019, 09:23 (aktualizacja 19.05.2019, 10:58)
  • AN
Zbieramy fanty na Dzień Dziecka! | Super Tydzień
Podobnie jak w roku ubiegłym, społeczniczka Anna Wyczyńska rozpoczyna w naszym mieście zbiórkę podarunków dla pacjentów z oddziału hematologii, onkologii i transplantologii dziecięcej. Na prezenty czekamy do 28 maja.

Akcję organizuje Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, z którego pomocy korzystają mali pacjenci z naszego województwa, także z Chełma. Dlatego zbiórka ma tak duży zasięg.

- Gorąco zachęcam do włączenia się w tę akcję. Dzięki nam wszystkim mali pacjenci mają choć odrobię radości. To bardzo ważne w tak trudnym dla nich momencie życia: ciężkiej hospitalizacji i walce z chorobą. Chwile zapomnienia są im tak bardzo potrzebne - apeluje Anna Wyczyńska.

- Zbliża się Dzień Dziecka. To oznacza, że każdy, kto jest lub czuje się dzieckiem, chciałby w tym dniu otrzymać wyjątkowy prezent. Chcemy zatem zorganizować niezapomniany Dzień Dziecka na lubelskim Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej - wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia.

To kolejna akcja na rzecz małych pacjentów. - Rzeczy, które otrzymaliśmy od Państwa podczas trwania zbiórki mikołajkowej, wystarczą na przygotowanie prezentów na Dzień Dziecka dla pacjentów do 14. roku życia. Jednak na naszym oddziale przebywa także młodzież po 14. roku życia. W związku z tym, prosimy o wsparcie i ogłaszamy kolejną zbiórkę - dodaje Magda Pietnoczko ze Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi.

Potrzebne są prezenty dla dziewcząt i chłopców od 14 do 18. roku życia. Ze względów sanitarnych przekazane rzeczy muszą być nowe. Mile widziane są m.in.: klocki Lego, puzzle, młodzieżowe gry planszowe i komputerowe, bluzy sportowe, czapki, butelki na wodę, kubki termiczne, poduszki młodzieżowe, słuchawki, głośniki bluetooth, kosmetyki, biżuteria, elektroniczne gadżety i wszystko to, co przyniesie radość nastolatkom.

Podarunki można przynosić do naszej redakcji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe