Rusza Akademia Teatralna ze Zbyszkiem | Super Tydzień

  • 16.05.2019, 14:15
  • AN
Rusza Akademia Teatralna ze Zbyszkiem | Super Tydzień
Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół "Zbyszko" chce wspierać osoby niepełnosprawne, uzdolnione aktorsko. 1 maja ruszył projekt, w ramach którego odbywać się będą warsztaty teatralne przygotowujące do wielkiego wydarzenia artystycznego.

W projekcie biorą udział trzy grupy teatralne: stowarzyszenie Zbyszko,Trema, grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej Prometeusz. Przedsięwzięcie prowadzi Barbara Szarwiło z Teatru Ziemi Chełmskiej. 

- Jesteśmy na etapie rozpoznawania naszych możliwości, poznajemy się. Chcemy na warsztatach przygotować spektakl z prawdziwego zdarzenia, który wystawimy na dużej scenie Chełmskiego Domu Kultury - mówi Jacek Bobruś, prezes Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół "Zbyszko".

Zadanie będzie realizowane od 1 maja do 30 listopada. Na finał odbędzie się premiera przedstawienia przygotowywanego na warsztatach, ale to nie jedyna niespodzianka planowana przez stowarzyszenie.

- Chcemy również zaprosić WTZ Teatroterapii z Lublina. Zaproszenie skierujemy do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Ideą tego spotkania jest pokazanie, że niepełnosprawność nie wyklucza i że niepełnosprawni chełmianie też potrafią coś zrobić  - dodaje Bobruś,

Na przedsięwzięcie organizacji pozarządowej udało się pozyskać dotację z urzędu miasta w wysokości 13 tys. zł.

- Z jednej strony ta kwota wydaje się wysoka, ale z drugiej, skoro mamy przygotować profesjonalny spektakl amatorski, to wcale nie jest dużo - tłumaczy prezes "Zbyszka". Prawdopodobnie potrzebna będzie jeszcze dodatkowo zbiórka pieniędzy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe