Matela i Piotrowska mistrzami Polski | Super Tydzień

  • 15.05.2019, 07:44
  • TS
Matela i Piotrowska mistrzami Polski | Super Tydzień
Trwa dobra passa chełmskich zapaśników i zapaśniczek. Reprezentanci Cementu Gryfa Chełm odnieśli kolejny sukces – tym razem w rozegranych w Staszowie koło Kielc (woj. świętokrzyskie) Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Chełmianie przywieźli z tych prestiżowych zawodów cztery medale.

Coroczna Ogólnopolska Olimpiady Młodzieży rozgrywana jest w dyscyplinach, ujętych w programie najstarszej i największej imprezy dla wszystkich sportowców na świecie, tj. Igrzyskach Olimpijskich. Zawody objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zmagania w Staszowie przyniosły cztery medale dla reprezentantów Cementu Gryfa Chełm. Wśród podopiecznych Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba jako jedyny na podium zameldował się Alan Matela (kategoria 80 kg). W świetnym stylu – bez straty żadnego punktu technicznego wygrał on cztery pojedynki, stając najwyższym stopniu podium. Drogę do złotego medalu Matela rozpoczął od zwycięskiej walki z klubowym kolegą Mateuszem Wójcikiem. Kolejny wygrany bój chełmianin stoczył z Adrianem Politańskim (ZKS Radomsko), w trzeciej konfrontacji pokonał Patryka Gubałę (UKS ZST Lubsko), zaś w starciu, którego stawką był tytuł Mistrza Polski zapaśnik Cementu Gryfa Chełm nie dał szans Dawidowi Mkrtchanowi (MKZ Unia Racibórz).

Na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt (kat. 61 kg) stanęła Urszula Piotrowska (uczennica SP nr 1 w Chełmie). Podobnie jak Matela, drogę do złota rozpoczęła od zwycięskiej konfrontacji ze swoją klubową koleżanką Danutą Lisiewicz (również SP nr 1 w Chełmie). Później o jej nieprzeciętnych umiejętnościach przekonały się: Karolina Zakrzewska (Olimpik Suwałki), Weronika Dyszkiewicz (Spartakus Pyrzyce), a w walce finałowej Weronika Kapinos (Czarni Połaniec), członkini kadry narodowej.

- W pojedynku o złoto nasza reprezentantka przegrywała na punkty, ale udanie przeprowadziła atak, wykonując tzw. rzut przez ramię. Był on na tyle zaskakujący i skuteczny, że zdezorientowana przeciwniczka nie mogła się już obronić przed położeniem na łopatki – relacjonuje Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

Z brązowymi medalami do domu wróciły Katarzyna Jargieła (w kat. 46 kg; Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie) i Daniela Tkachuk (kat. 69 kg; Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie). Poza podium znaleźli się: Klaudia Karwowska (piąte miejsce w kat. 53 kg), Piotr Lewandowski (piąte miejsce kat. 60 kg), Piotr Dąbrowski (siódme miejsce w kat. 60 kg), Danuta Lisiewicz (siódme miejsce w kat. 61 kg), Weronika Chapska (dziewiąte miejsce w kat. 57 kg), Bartosz Kamiński (10. miejsce w kat. 51 kg), Julia Pracz (12. miejsce w kat. 49 kg), Patrycja Piotrowska (13-16. miejsce w kat. 65 kg), Małgorzata Małek (13-16 miejsce w kat. 65 kg), Mateusz Wójcik (17. miejsce w kat. 80 kg) i Szymon Truszkowski (21-22. miejsce w kat. 60 kg).

Suma punktów zdobyta przez drużynę dziewcząt dała Cementowi drugie miejsce w klasyfikacji klubowej (na 56 sklasyfikowanych ekip).

W zawodach startowały również zawodniczki chełmskiego Olimpijczyka. Żadna spośród reprezentantek tego klubu nie zdołała dotrzeć do strefy medalowej. Wyniki podopiecznych trenera Jerzego Krasowskiego przedstawiają się następująco: Patrycja Bodzak (siódme miejsce w kat. 43 kg), Aleksandra Dolińska (dziewiąte miejsce w kat. 73 kg), Alicja Nowosad (11. miejsce w kat. 61 kg), Joanna Grzesiuk (12. miejsce w kat. 61 kg), Monika Dziewulska (12-13. miejsce w kat. 46 kg), Natalia Wdowicz (15. miejsce w kat. 69 kg), Patrycja Kuczura (15-16. miejsce w kat. 61 kg).

Warto również podkreślić, że w klasyfikacji końcowej województw w zapasach kobiet woj. lubelskie okazało się najlepsze, zdobywając łącznie 96,5 pkt.

TS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe