Eksperci doradzą w chorobie | Super Tydzień

  • 15.05.2019, 07:29 (aktualizacja 15.05.2019, 07:35)
  • AN
Eksperci doradzą w chorobie | Super Tydzień
Masz pytanie do eksperta? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat określonych chorób? Zadzwoń i uzyskaj wsparcie.

"Łączy nas pacjent" to wspólny projekt Rzecznika Praw Pacjenta oraz przedstawicieli największych w Polsce organizacji pacjentów. W ramach projektu, podczas dyżurów pełnionych pod bezpłatnym numerem 800 190 590, specjaliści z poszczególnych organizacji wraz z ekspertami rzecznika udzielają telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego różnych chorób.

14 maja w godz. 16-18 dyżurować będzie Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Syntonia. Doradzi m.in. jak rozumieć zmiany w zachowaniu osób starszych, co robić, gdy bliscy tracą pamięć, jak podtrzymać sprawność umysłową i samodzielność podopiecznych, a także, jak radzić sobie z emocjami, które towarzyszą opiece, zwłaszcza opiece nad osobą bliską.

15 maja od godz. 12 do 15 porad udzielać będzie Fundacja Małgosi Braunek "Bądź". Organizacja zajmuje się integralnym podejściem do zdrowia. Eksperci opowiedzą o najważniejszych filarach medycyny integralnej, jakie terapie możemy nazwać komplementarnymi i które polecają. Podczas tego dyżuru będzie można uzyskać namiary na specjalistów z zakresu metod i terapii komplementarnych oraz adresy polecanych klinik i placówek stosujących holistyczne, kompleksowe leczenie.

Z kolei 17 maja dyżurować będzie Fundacja Urszuli Jaworskiej. Porady mają być udzielane w godz. 13-15. Pacjenci uzyskają m.in. informacje o badaniach klinicznych w Polsce, kto może brać w nich udział, jak zgłosić się do badania klinicznego. Ponadto będzie można dopytać o zagadnienia związane z zakażeniami HCV.

Więcej informacji o osobach dyżurujących oraz grafik z dyżurami przedstawicieli organizacji pacjentów znajduje się na stronie internetowej www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe