Niewybuch na polu | Super Tydzień

  • 14.05.2019, 09:08 (aktualizacja 14.05.2019, 09:33)
  • MP
Niewybuch na polu | Super Tydzień
W poniedziałek w gminie Siedliszcze znaleziony został niewybuch. Dyżurnego chełmskiej komendy powiadomił właściciel gruntu, gdzie znajdował się pocisk. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów. Jak się okazało był to pochodzący z czasów II Wojny Światowej pocisk artyleryjski.

Wczoraj wieczorem mieszkaniec gminy Siedliszcze znalazł niewybuch na swoim polu w miejscowości Marynin.

- Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali teren pola do czasu przyjazdu patrolu saperskiego - informuje Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskich policjantów. -  Jak się okazało był to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do zniszczenia.

To już kolejny tego typu przedmiot znaleziony w okresie wiosennym na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach.

- Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych - dodaje Ewa Czyż.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe