Okszów odcięty od CLA | Super Tydzień

  • 13.05.2019, 09:12
  • AN
Okszów odcięty od CLA | Super Tydzień
Autobusy CLA zawiozą chełmian w sezonie letnim nad zalew Żółtańce, jednak mieszkańców Okszowa nie będą już wozić do Chełma. W tej kwestii nie udało się dojść do porozumienia z władzami gminy.

Chełmskie Linie Autobusowe poinformowały już oficjalnie, że od 1 czerwca zmieni się trasa linii nr 11. Przystankiem końcowym dla wszystkich kursów będzie Okszowska/CLA. To oznacza, że autobusy komunikacji miejskiej nie będą kursowały do miejscowości: Okszów, Okszów Kolonia, Koza Gotówka oraz Srebrzyszcze. Mieszkańcy sąsiadującej z miastem miejscowości będą musieli więc korzystać z usług innych przewoźników. Dlaczego? Samorząd nie zamierza dłużej "sponsorować" dojazdów do miasta mieszkańcom gminy. A skoro wójt nie zamierza dokładać się do kursów, to ich nie będzie.

Jest też i dobra wiadomość dla pasażerów CLA, ale tych z miasta. Chełmianie będą mieli w sezonie "podwózkę" nad zalew w Żółtańcach.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 14.05.2019, 07:10
CLA sama (a właściwie to właściciel spółki - metropolitalne miasto Chełm) podrzyna sobie gardło. Zlikwidowali kursy do gminy Ruda-Huta, gdzie ceny biletów były mnożone przez 3, teraz odcinają Okszów, czyli jedną z bardziej uczęszczanych linii, bo to i sporo mieszkańców, pracujących i załatwiających sprawy w Chełmie, i uczniowie dojeżdżający do szkoły rolniczej oraz szkół chełmskich. A wszystko z powodu braku zgody na płacenie haraczu miastu przez zainteresowane gminy.
jędrula
jędrula 13.05.2019, 21:05
bo tu chodzi o kasę miasta z Okszowa i przyłączeniu go do sponsorowania urzędu ---a tu nic- Okszów dalej do gminy chce należeć
Marta
Marta 13.05.2019, 15:21
No chyba żart !!!

Pozostałe