Droga dziurawa jak ser | Super Tydzień

  • 11.05.2019, 07:35 (aktualizacja 11.05.2019, 08:56)
  • GD
Droga dziurawa jak ser | Super Tydzień
Jedni mówią, że droga powiatowa w Ganach przypomina ser szwajcarski. Drudzy, że wygląda jak po bombardowaniu. Sołtys i rada sołecka w imieniu mieszkańców apelują do władz powiatu o dokończenie obiecanego remontu.

Podczas przebudowy mostu w Koszarsku w 2015 roku droga powiatowa w Ganach była objazdem w kierunku Bzowca. Przez miejscowość na plac budowy przejeżdżali również kierowcy ciężkiego sprzętu, a także ciężarówek z wytwórni mas bitumicznych w Koszarsku.

- Już w tamtym czasie droga była w złym stanie. Padła wtedy obietnica, że zostanie wyremontowana. I tak się stało, ale tylko częściowo. Pozostało jeszcze 650 metrów. W dalszym ciągu ta część przypomina ser szwajcarski. Inni mówią, że wygląda jak po bombardowaniu. Remonty cząstkowe są działaniem chwilowym i doraźnym. Wszystko bowiem wylatuje na boki i tworzą się jeszcze większe doły - czytamy w petycji podpisanej przez sołtysa Jana Merskiego.

Argumentuje on, że z drogi w Ganach korzystają również mieszkańcy pobliskich wsi, jadąc w kierunku Zamościa lub do innych miejscowości w różnych stronach powiatu krasnostawskiego. Przy jej najbardziej zniszczonym odcinku mieści się również skup zboża oraz prowadzona jest sprzedaż nawozów i węgla.

- W związku z tym droga jest cały czas eksploatowana, chociaż jej stan techniczny jest bardzo zły, a z roku na rok jest coraz gorzej. Dlatego odcinek łączący Gany z Koszarskiem jest drogą szczególnej troski i uwagi. Bardzo prosimy o przychylenie się do naszej prośby. Mamy nadzieję, że będzie pozytywnie załatwiona - dodał sołtys.

Apelem mieszkańców Gan zajęły się m.in. komisja skarg, wniosków i petycji rady powiatu oraz komisja drogownictwa. Odpowiedzi udzielił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie.

Z treści odpowiedzi wynika, że droga w Ganach nie została ujęta w Planie Rozwoju Sieci Dróg Powiatowych na lata 2019-2022. Ponadto powiat wspólnie z gminą Żółkiewka zamierza realizować 4 inne inwestycje: przebudowę drogi i przepustu na trasie Żółkiewka-Celin (350 m), przebudowę drogi w Borówku (300 m), przebudowę przepustu na trasie Huta - Żółkiew Kolonia - Średnia Wieś oraz rozbudowę drogi w Tokarówce (4,23 km).

- Ze względów finansowych nie jest możliwe wykonanie większej ilości zadań w bieżącym roku. Zostaną jednak przeprowadzone naprawy ubytków w technologii grysów i emulsji asfaltowej - zapewniał Piotr Banach, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie jeszcze przed dymisją.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe