20-latek sołtysem Widniówki | Super Tydzień

  • 10.05.2019, 10:32
  • GD
20-latek sołtysem Widniówki | Super Tydzień
Jakub Kalman jest najmłodszym sołtysem w gminie i najprawdopodobniej w całym powiecie krasnostawskim. Zastąpił Martę Gawron, która po trzech kadencjach zrezygnowała z dalszego kandydowania.

Powtórne wybory sołtysa Widniówki odbyły się 30 kwietnia. Jakub Kalman był jedynym kandydatem, a uczestnicy zebrania wybrali go jednogłośnie. W skład rady sołeckiej weszli: Monika Bańka, Konrad Gawron, Krzysztof Kura, Urszula Puchacz, Małgorzata Wójcik i Katarzyna Żdżyłowska.

W rozmowie z Super Tygodniem Jakub Kalman wciąż był zaskoczony wyborem na sołtysa. Twierdzi, że przed zebraniem sołeckim nikt nie namawiał go do kandydowania. Podkreśla, że mieszkańcy zrobili mu niespodziewany prezent na urodziny, które obchodził poprzedniego dnia.

- Mam świadomość, że sprawowanie tej funkcji wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dziękuję jednak wszystkim za ogromne zaufanie. Podziękowania składam również poprzedniej sołtys Marcie Gawron za 12 lat pracy na rzecz lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że  będziemy razem współpracować dla dobra Widniówki i jej mieszkańców. Liczę również na owocną współpracę z radą sołecką, Urzędem Gminy Krasnystaw i Kołem Gospodyń Wiejskich w Widniówce - mówi Jakub Kalman.

Nowy sołtys z wykształcenia jest kucharzem. Warto dodać, że był współautorem książki "Dzieje kościoła i parafii pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie", którą współtworzył jeszcze jako uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w ramach działalności Koła Miłośników Biblioteki.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe