Krew papieża w kościele | Super Tydzień

  • 10.05.2019, 08:33
  • MP
Krew papieża w kościele | Super Tydzień
Kropla krwi świętego Jana Pawła II trafiła do parafii w Rejowcu Fabrycznym. Władze miasta otrzymały ją w darze od księdza kardynała Mariana Jaworskiego.

W kwietniu burmistrz Stanisław Bodys i przewodniczący rady miasta Robert Szwed spotkali się w Krakowie z księdzem kardynałem Marianem Jaworskim. Duchowny, który jest obecnie rezydentem Watykanu w archidiecezji Krakowskiej, był bliskim papieża Jana Pawła II, jest także honorowym obywatelem Rejowca Fabrycznego. W darze dla miejscowej wspólnoty parafialnej i wszystkich mieszkańców przekazał władzom kroplę krwi naszego świętego.

- Kardynał nie mógł pojawić się w naszym miasteczku, ponieważ ogranicza go wiek, ale z nieukrywaną radością wysłuchał naszych próśb o relikwie papieża - podkreślają władze Rejowca Fabrycznego. - Duchowny to wspaniały człowiek, nieustannie modli się za naszą parafię i mieszkańców. Relikwię przekazaliśmy ks. Markowi Chodorowskiemu, proboszczowi parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Znajdzie swoje miejsce przy ołtarzu.

Kropla krwi św. Jana Pawła II to najwyższy rangą rodzaj relikwii, czyli relikwia pierwszego stopnia pochodząca bezpośrednio z ciała świętego. Oficjalne uroczystości związane z jej przekazaniem odbędą się podczas wizyty biskupa lubelskiego w miejscowej parafii.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
oleg
oleg 10.05.2019, 10:21
szkoda, że jak obcinał paznokcie u nóg to nie zbierali, też była by relikwia z DNA

Pozostałe