Kwietniowe znaleziska celników | Super Tydzień

  • 09.05.2019, 15:03
  • www.lubelskie.kas.gov.pl
Kwietniowe znaleziska celników | Super Tydzień
Funkcjonariusze służby celno-skarbowej mają ręce pełne roboty. Dodatkowo, nie mogą też narzekać na "ciekawe" znaleziska.
Papierosy 
W sumie w kwietniu br. funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego udaremnili przemyt ponad 247 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 3,5 mln zł. 
Część kontrabandy funkcjonariusze ujawnili kontrolując pociągi przekraczające granice Polski z Ukrainą i Białorusią. Dla przykładu, podczas kontroli pociągu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski, funkcjonariusze Oddziału Celnego z Terespola wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 1440 paczek papierosów, które owinięte w czarną folię „podróżowały" ukryte w podwoziach pięciu wagonów składu.
Nielegalne papierosy mundurowi ujawniali też w autokarach oraz samochodach ciężarowych i osobowych. 
W wyniku zaledwie pięciu kontroli funkcjonariusze z Referatu Realizacji w Hrubieszowie, podczas działań wykonywanych na przejściach granicznych w Dorohusku i Zosinie, zatrzymali łącznie 6272 paczki papierosów. W trzech przypadkach kontrabanda „jechała" autokarami ukryta w przerobionej podłodze, dachu lub ścianie za toaletą.  
Z kolei kontrola jednego z autokarów przekraczających granicę w Terespolu zakończyła się wykryciem 1020 paczek nielegalnych papierosów. Tym razem ukryte były one w kokpicie pojazdu, a do próby przemytu przyznał się kierowca auta. 
 
Tytoń do fajki wodnej
43-letni obywatel Azerbejdżanu, przekraczający granicę w Hrebennem, próbował wwieźć do Polski prawie 130 kg tytoniu do fajki wodnej. Towar ukrył w zbiorniku, kołach jezdnych oraz kole zapasowym osobowego renault. Kontrabanda oraz pojazd zostały zatrzymane. 
Przemyt tytoniu do fajki wodnej udaremnili również funkcjonariusze KAS z Dorohuska. Towar, 12 kg, ujawnili w bagażu 56-letniej kobiety podróżującej samochodem osobowym marki Peugeot.  
 
Numizmaty
W Hrebennem funkcjonariusze natrafili na kolekcję 191 monet oraz 6 banknotów. 20-letni obywatel Ukrainy nie dopełnił obowiązku zgłoszenia numizmatów, które wwoził do Polski ukryte pod odzieżą wierzchnią. Wśród monet przeważały kopiejki o różnych nominałach, niektóre z 1924 roku. W związku z próbą przemytu funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Ujawnione przedmioty trafiły zaś do magazynu służby celno-skarbowej.
 
Markowe podróbki 
Funkcjonariusze KAS z Dorohuska  zatrzymali 120 par skarpet oraz 63 sztuki okularów przeciwsłonecznych najprawdopodobniej z podrabianymi znakami światowych firm. Skarpety próbowali przemycić czterej mężczyźni podróżujący osobowym oplem. Z kolei okulary funkcjonariusze ujawnili w jednym z bagaży znajdujących w autokarze marki Neoplan. Kierowca autokaru zeznał, że bagaż otrzymał od nieznajomej osoby z prośbą o przewiezienie do Warszawy, za co  otrzymał 80 hrywien. 
 
Inne ciekawe ujawnienia 
39-letni obywatel naszego kraju próbował wwieźć do Polski hurtowe ilości sterydów. Mężczyzna wiózł w sumie 450 tabletek oraz 4 ampułki specyfiku wykorzystywanego m.in. w leczeniu ran i oparzeń. 31 dysków komputerowych wiozła z kolei 64-letnia obywatelka Ukrainy. Jej krajan zaś przemycał 6 kg złomu miedzi.   Ujawnienia miały miejsce w Hrebennem. 
www.lubelskie.kas.gov.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe