Przyjezdni pokazali klasę | Super Tydzień

  • 09.05.2019, 08:26
  • TS
Przyjezdni pokazali klasę | Super Tydzień
16 zawodników stanęło do rywalizacji w rozegranym w Chełmskim Parku Wodnym I Międzymiastowym Turnieju w Squasha dla amatorów. W zmaganiach uczestniczyli reprezentanci czterech miast: Lublina, Siedlec, Białej Podlaskiej oraz Chełma.

- To była pierwsza zorganizowana przez nas międzymiastowa rywalizacja w squasha. Dotychczas w naszych turniejach uczestniczyli tylko mieszkańcy Chełma i okolic. Tym razem do naszego miasta przyjechali zawodnicy z innych miast: Siedlec, Lublina i Białej Podlaskiej. I trzeba przyznać, że zaprezentowali oni bardzo wysoki poziom, co było widać po końcowej klasyfikacji – mówi Dariusz Wojciechowski, przewodniczący Rady Osiedla Cementowania, główny organizator imprezy.

W zmaganiach najlepszy okazał się Paweł Krzywicki z Lublina, który w finale pokonał Roberta Sudaka z Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce na podium wywalczył reprezentant Siedlec Artur Głuchowski. Czwarty w klasyfikacji był Tomasz Narojek, piąty Robert Jasiński, szósty Armin Kierylak (wszyscy Siedlce), zaś na siódmej pozycji zawody ukończył Tomasz Śrótwa (Lublin). Ósme miejsce, najwyższe wśród reprezentantów Chełma, zajął Radosław Rybak, lider Chełmskiej Ligi Squasha. Na dalszych miejscach uplasowali się: 9. Marcin Ornoch (Siedlce), 10. Piotr Iwaniszczuk, 11. Sebastian Babicz, 12. Rafał Kister, 13. Mateusz Świerczek, 14. Michał Pawłowski, 15. Sławomir Olszewski, 16. Grzegorz Rzepecki.

- Ten turniej pokazał sporą różnicę klas między zawodnikami występującymi na co dzień w Chełmskiej Lidze Squasha a reprezentantami innych miast. Miło było patrzeć na przyjezdnych. Ich wyższość nie podlegała żadnej dyskusji. Nasz lider Radosław Rybak uplasował się dopiero na ósmym miejscu. Musimy trenować coraz więcej i stale podnosić swoje umiejętności – mówi Wojciechowski. - Cieszymy się, że udało nam się zorganizować rywalizację międzymiastową. Dzięki temu nawiązaliśmy nowe kontakty. W niedalekiej przyszłości weźmiemy udział w podobnych turniejach, które mają odbyć się w innych miastach – dodaje Wojciechowski.

Przewodniczący Rady Osiedla Cementowania zdradził również, że od jesieni Chełmska Liga Squasha może zostać wprowadzona do grupy C Polskiej Federacji Squasha.

- Gdyby tak się stało, bylibyśmy klasyfikowani w ogólnopolskim rankingu. Moglibyśmy organizować imprezy na większą skalę i być widoczni w całym kraju – tłumaczy Wojciechowski.

TS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe