Chełmianie w finale Srebrnych Muszkietów | Super Tydzień

  • 08.05.2019, 11:30 (aktualizacja 08.05.2019, 11:33)
  • TS
Chełmianie w finale Srebrnych Muszkietów | Super Tydzień
Około 50 zawodników i zawodniczek zgromadziły rozegrane we wtorek na strzelnicy w Puszczy wojewódzkie eliminacje zawodów "O Srebrne Muszkiety". Świetnie w rywalizacji spisali się reprezentanci chełmskich szkół, którzy zajęli wysokie miejsca, zarówno w strzelaniach indywidualnych, jak i drużynowych.

Nagrodą główną w wojewódzkich eliminacjach zmagań "O Srebrne Muszkiety" była przepustka do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Bydgoszczy. O triumf i awans do tych zawodów walczyli zawodnicy reprezentujący jedenaście drużyn, które wcześniej wygrały eliminacje rejonowe. W finale w Bydgoszczy województwo lubelskie będzie reprezentowała m.in. ekipa z II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie, która okazała się najlepsza w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt. Zwyciężczynie tej kategorii: Julia Łoś, Natalia Kamińska i Jagoda Wrzyszcz, wystrzelały 1617 punktów, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji m.in. reprezentantki Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców szczęścia zabrakło drużynie z Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, która zaledwie jednym punktem przegrała walkę o awans z I Liceum Ogólnokształcącym w Biłgoraju. Warto podkreślić, że chełmscy uczniowie zdobyli wszystkie możliwe nagrody indywidualne.

Wyniki zmagań drużynowych przedstawiają się następująco: szkoły ponadgimnazjalne (chłopcy): 2. ZST w Chełmie (Bartosz Kaniewski, Hubert Kaniewski, Paweł Kaniewski) – 1619 pkt, 3. I LO w Chełmie (Miłosz Drozda, Karol Kudelski, Kacper Pofelski) – 1521 pkt, 4. ZSEiM w Chełmie (Damian Siedlecki, Kewin Ponikowski, Michał Kosiba) – 1409 pkt; szkoły ponadgimnazjalne (dziewczęta): 1. II LO w Chełmie (Julia Łoś, Natalia Kamińska, Jagoda Wrzyszcz) – 1617 pkt, 2. ZSEiM w Chełmie (Magdalena Błażejewska, Magdalena Pawłowska, Karolina Zosiuk) – 1540 pkt; szkoły gimnazjalne (chłopcy): 1. PSG w Chełmie (Kacper Zawistowski, Wiktor Wójcicki, Szymon Nowicki) – 1461 pkt, 2. SP nr 7 w Chełmie (Jakub Uhruski, Heriy Volodymyr, Grzegorz Kryszczuk) – 1389 pkt, 3. ZS w Sawinie (Kuba Krzeszczyk, Michał Błaszczuk, Adam Głąb) – 1370 pkt; szkoły gimnazjalne (dziewczęta): 1. PSG w Chełmie (Barbara Dziekan, Oliwia Wilgos, Ida Wawrzyszuk) – 1175 pkt.

Klasyfikacja indywidualna: szkoły ponadgimnazjalne (chłopcy): 1. Bartosz Kaniewski, 2. Miłosz Drozda, 3. Damian Siedlecki; dziewczęta: 1. Julia Łoś, 2. Magdalena Błażejewska, 3. Natalia Kamińska; szkoły gimnazjalne (chłopcy): 1. Kacper Zawistowski, 2. Heriy Volodymyr, 3. Szymon Nowicki; dziewczęta: 1. Barbara Dziekan, 2. Oliwia Wilgos, 3. Ida Wawrzyszuk.

Organizatorem wojewódzkich eliminacji zawodów "O Srebrne Muszkiety" byli: Chełmskie Stowarzyszenie Strzeleckie Magnum, Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

TS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe