Sprawdź się w dyktandzie! | Super Tydzień

  • 03.05.2019, 13:20
  • AN
Sprawdź się w dyktandzie! | Super Tydzień
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza do udziału w drugiej edycji Otwartego Dyktanda Bibliotecznego "Spisz się!". Wydarzenie to jest kontynuacją obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dyktandzie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich szkół z Chełma, powiatu chełmskiego, włodawskiego, krasnostawskiego oraz dorośli. Uczestników konkursu obowiązuje znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętność właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi. Dedykowany tekst dyktanda opracował pracownik naukowy Zakładu Semantyki, Pragmatyki i Teorii Języka UMCS.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do organizatora w dniu wydarzenia (lub wcześniej) w przypadku osób dorosłych podpisanej zgody na publikację wizerunku, w przypadku osób niepełnoletnich podpisanej zgody rodzica na udział w dyktandzie (pliki z formularzami są do pobrania na stronie internetowej biblioteki).

Osoba, która najlepiej napisze dyktando, otrzyma nagrodę główną - smartwatcha. Wydarzenie odbędzie się 10 maja w czytelni biblioteki. Udział w dyktandzie można zgłosić do 7 maja osobiście lub poprzez formularz zgłoszeniowy.

II Otwarte Dyktando Biblioteczne to wydarzenie, którego celem jest promowanie poprawnej polszczyzny, doskonalenie umiejętności prawidłowej  pisowni polskiej oraz motywowanie do współzawodnictwa w "ortograficznych potyczkach".

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe