Tragicznym sylwestrem zajmie się sąd | Super Tydzień

  • 01.05.2019, 08:00 (aktualizacja 01.05.2019, 08:12)
  • TWA
Tragicznym sylwestrem zajmie się sąd | Super Tydzień
Prokuratura uznała, że nikt nie przyczynił się do śmierci 30-letniego mężczyzny, który w Nowy Rok wypadł z balkonu na drugim piętrze bloku przy ul. Wojska Polskiego i umorzyła prowadzone postępowanie. Rodzina zmarłego uważa jednak inaczej i złożyła apelację od tej decyzji. Teraz włodawski sąd zajmie się wyjaśnieniem sprawy.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 30-latek spędzał sylwestra z parą znajomych, którzy mieszkają w bloku przy ulicy Wojska Polskiego. Imprezowali jednak w innym miejscu we Włodawie, a do mieszkania wrócili w noworoczny poranek. Około południa sąsiedzi usłyszeli kłótnię, a później jedna z sąsiadek dostrzegła nogi zwisające z balkonu. Potem usłyszała krzyk i odgłos uderzenia ciała o ziemię.

Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie stwierdzili, że przyczyną śmierci 30-latka był uraz czaszki. Pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków psychoaktywnych. Badanie wykazało, że przed śmiercią mężczyzna zażył dopalacze oraz narkotyki.

Prokurator prowadzący sprawę uznał, że do śmierci 30-letniego włodawianina nikt się nie przyczynił. Stwierdził, że był to nieszczęśliwy wypadek i umorzył sprawę. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne. A ponieważ bliscy zmarłego nie zgadzają się z tą decyzją, złożyli odwołanie. Sprawę rozpatrzy teraz włodawski sąd.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe