Wielkanoc w ogniu | Super Tydzień

  • 30.04.2019, 09:03
  • DBEZ
Wielkanoc w ogniu | Super Tydzień
Niepełnosprawna starsza kobieta spłonęła we fotelu. Prawdopodobnie zasnęła z papierosem w ręku i przez to wybuchł pożar. Gasił ją jej własny syn, który zobaczył ogień przez okno.

Święta w Rudzie-Hucie dla jednej z rodzin miały w tym roku bardzo tragiczny przebieg. W domu jednorodzinnym, około godz. 12.30, doszło do śmiertelnego w skutkach pożaru. Ofiarą ognia jest 70-letnia, schorowana kobieta. Mieszkała samotnie, ale tuż obok stał dom jej syna. To on pierwszy zobaczył dym i płomienie wydobywające się przez okno i pobiegł na pomoc. Ugasił płonący fotel, ale na ratunek było już za późno. Matka nie żyła.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być to, że kobieta zasnęła z papierosem w ręku. Na tym etapie jest to jednak tylko przypuszczenie. Trwa dochodzenie policyjne, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia - mówi Wojciech Chudoba, z-ca komendanta i oficer prasowy KM PSP w Chełmie.

Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna, ognia już nie było. Budynek ocalał. Zadymione pomieszczenia należało jedynie dokładnie przewietrzyć. Spalił się fotel oraz stojący w pobliżu stolik. Na fotelu było nadpalone ciało kobiety. Jak wyjaśniają strażacy, płomienie się nie rozprzestrzeniły, bo nie było dostępu świeżego powietrza.

Jak ustaliliśmy, 70-letnia kobieta, która zginęła w płomieniach, wcześniej chorowała i była niepełnosprawna. Mogła jednak chodzić o własnych siłach, stąd podejrzenie, że być może najpierw zaczadziała lub nie była przytomna, gdy fotel się zapalił. Będą to ustalali biegli.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe