Haszysz wart miliony | Super Tydzień

  • 30.04.2019, 08:07
  • (apm)
Haszysz wart miliony | Super Tydzień
Do tymczasowego aresztu trafił obywatel Litwy, który przez granicę w Dorohusku próbował przewieźć na Ukrainę 83 kg haszyszu o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln złotych.

Przemyt udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Narkotyczny towar zatrzymano w sobotę (20 kwietnia) na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku, ale – jak wyjaśnia por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie - ze względu na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe.

Narkotyki próbował wwieźć na Ukrainę obywatel Litwy. Paczki z haszyszem, o łącznej wadze ponad 83 kg, mężczyzna ukrył w odpowiednio przerobionej podłodze samochodu osobowego.

- W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała Idea, pies służbowy straży graniczne szkolony do wykrywania substancji narkotycznych – mówi Sienicki.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

- Podejrzany obywatel Litwy decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie. – Postępowanie w tej sprawie niebawem przejmie Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie.

W tym roku jest to jedno z większych ujawnień narkotyków na granicy w województwie lubelskim. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie od początku roku nie dopuścili do przemytu narkotyków o wartości ponad 16 mln zł.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe