Stygmatyk odwiedzi chełmskie sanktuarium | Super Tydzień

  • 29.04.2019, 10:30
  • AN
Stygmatyk odwiedzi chełmskie sanktuarium | Super Tydzień
Prawdopodobnie w tym roku bazylikę mariacką w Chełmie odwiedzi włoski stygmatyk i mistyk Brat Elia. O wizycie poinformował proboszcz parafii ks. Andrzej Sternik.

- Na razie wszystko jest jeszcze w sferze planów - podkreśla ks. Sternik. Prawdopodobnie w Chełmie odbędzie się spotkanie ze stygmatykiem, jak i wspólne nabożeństwo.

Brat Elia nazywany jest nowym św. Franciszkiem trzeciego tysiąclecia. Nosi stygmaty, które nigdy nie znikają. Rany, które ma na dłoniach i nogach, a także boku, otwierają się w każdy piątek. Stygmatyk w Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Oprócz stygmatów Elia otrzymał także inne łaski takie jak: obcowanie ze świętymi, wizje odległe w czasie i przestrzeni, czytanie w sercach i duszach, bilokację (możliwość znajdowania się w dwóch miejscach jednocześnie) i dar wstawiennictwa o fizyczne lub duchowe uzdrowienie.

Brat Elia urodził się w 1962 roku w chłopskiej rodzinie w Apulli na południu Włoch. Gdy miał 7 lat, po raz pierwszy ukazał mu się anioł. W 1990 rozpoczął nowicjat w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Po okresie nowicjatu złożył śluby zakonne zwykłe. W tym okresie, dokładnie w lutym 1990 roku, otrzymał widoczne stygmaty.

Podczas badań lekarskich, na które został wysłany do USA, sfotografował Jezusa. Jak do tego doszło? Pod naciskiem kolejnych pytań komisji głos mu powiedział:

- Zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie. Komisja kupiła i dała Elii aparat fotograficzny, niektórzy członkowie komisji również mieli swoje aparaty i robili zdjęcie tej samej, białej ściany, którą wskazał stygmatyk. Nikomu nic nie wyszło. Tylko ostatnie 12. zdjęcie na kliszy aparatu, który dostał Brat Elia, przedstawia oblicze Jezusa.

Współczesny św. Franciszek prawdopodobnie odwiedzi parafię Narodzenia NMP w Chełmie w pierwszą niedzielę adwentu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bronisław Wołoszun
Bronisław Wołoszun 24.05.2019, 13:26
Takie znaczenie, że wraz z wyższym wykształceniem wzrasta poziom zasobu wiadomości (informacji), co przyczynia się do wzrostu ogólnie pojętej świadomości.
Zastrzegam, że absolutnie nie miałem i nie mam zamiaru kogokolwiek obrażać - mam jedynie pretensje o to, że artykuł o tematyce w dzisiejszych czasach już nieco kontrowersyjnej - został napisany wyjątkowo tendencyjnie. Na przykład: nie można było wspomnieć, że stygmaty to nie jest domena wyłącznie religii katolickiej? Dokładnie tak samo występują w religii muzułmańskiej (w miejscach ran otrzymanych przez Mahometa w bitwach).
Ludzie (czytelnicy) potrzebują znać całą prawdę - podaliście tylko połowę, co wypacza całościowe postrzeganie rzeczywistości.
Bronisław Wołoszun
Bronisław Wołoszun 23.05.2019, 21:00
Zapewne dziennikarz piszący rewelacje o łaskach brata Elii posiada wyższe wykształcenie. Tym większa zgroza!
Super Tydzień
Super Tydzień 23.05.2019, 21:55
Tak, posiada wyższe wykształcenie, a co to ma za znaczenie? Proszę rozwinąć swoją myśl
Zenon
Zenon 19.05.2019, 10:30
Trafi tutaj na podatny grunt średnowiecznej ciemnoty u nas aż nadto.
Wioleta
Wioleta 06.09.2019, 20:26
Mówisz średniowieczna ciemnota? Niezależnie w jakiej epoce ktoś żyje to nikt wiecznie na tym świecie nie zagości.A co potem? Tylko Bóg daje wieczne życie.

Pozostałe