Nauka we Włodawie, praktyka w Grecji | Super Tydzień

  • 27.04.2019, 09:57
  • TWA
Nauka we Włodawie, praktyka w Grecji | Super Tydzień
Około 30-osobowa grupa uczniów technikum hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum informatycznego włodawskiego Modrzewiaka będzie zdobywać praktyczne umiejętności w Grecji.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie kolejny raz pojadą na staż zagraniczny do Grecji. Władze szkoły i powiatu pozyskały na to dofinansowanie z programu Erasmus+. Praktyki potrwają od 29 kwietnia do 10 maja.

- Uczniowie będą przebywali w hotelu San Panteleimon nieopodal miejscowości Leptokaria na Riwierze Olimpijskiej. Staże mają zdobywać w sprawdzonych, solidnych greckich firmach. W praktyce sprawdzą swoją wiedzę zawodową i umiejętności. Przeszkolą się także w zakresie posługiwania się językiem angielskim, zwłaszcza branżowym – wyjaśnia dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk.

Młodzież ma zagwarantowany przejazd, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, wycieczki autokarowe po Grecji, a nawet kieszonkowe na drobne wydatki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają tzw. Europass Mobilność, czyli dokument potwierdzający wiedzę i kwalifikacje zdobyte w innym kraju.

- Projekt pozwala również na zdobycie przez uczniów kompetencji zawodowych w kształconym zawodzie, a także ułatwia dostęp do nowoczesnych technik, także tych, które są stosowane w europejskich przedsiębiorstwach. Staż zagraniczny, realizowany na wysokim poziomie i uwzględniający unijne standardy, pomoże uczniom odnaleźć swoją drogę w życiu. Kierunkowskazem może być tylko nauka poparta ciężką pracą. Odbycie stażu przyczyni się także do zwiększenia szans i konkurencyjności absolwentów naszej szkoły na krajowym i europejskim rynku pracy – dodaje dyrektor.

Wyjazd uczniów Modrzewiaka za granicę to nie tylko nauka i praca. Program pobytu obejmuje również poznanie atrakcji turystycznych, kulturalnych, walorów historycznych i gospodarczych, odmiennych zwyczajów oraz tradycji Grecji.

- Staże zagraniczne, jakie oferujemy uczniom, potwierdzają, że jesteśmy szkołą nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się, otwartą na świat, dającą uczniom dobre wzory i stwarzającą ogromne możliwości rozwoju – tłumaczy Omelczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe