Ekspresówka coraz bliżej | Super Tydzień

  • 26.04.2019, 08:35
  • MP
Ekspresówka coraz bliżej | Super Tydzień Budowa jednego z odcinków S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą
Niemal 10 km drogi ekspresowej ma wkrótce powstać na terenie powiatu krasnostawskiego. Będzie to element ponad 100-kilometrowej inwestycji łączącej Piaski z przejściem granicznym z Ukrainą w Hrebennem. Cała trasa ma zostać oddana do użytku w 2025 r.

Umowa na wykonanie dokumentacji dwóch kolejnych odcinków S17 została podpisana 12 kwietnia w Urzędzie Miasta w Zamościu. Na wykonawcę prac wybrano firmę Mosty Katowice, która przedstawiła korzystniejszą ofertę niż konkurująca z nią katowicka IVIA. Inwestycja będzie kontynuacją drogi ekspresowej łączącej Warszawę z Hrebennem, która obecnie biegnie od stolicy do Piask. Została podzielona na trzy części, z których pierwsza obejmuje odcinek pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ (ok. 10 km) oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód (ok. 12 km).

Pierwszy etap prac będzie polegał na analizie możliwych wariantów przebiegu trasy i poddaniu ich konsultacjom społecznym. Kiedy Mosty Katowice otrzymają decyzję środowiskową, zostaną przeprowadzone badania geologiczne. Firma będzie również miała 2 lata na opracowanie pełnej dokumentacji. Koszt tych prac to ok. 4,3 mln zł. Droga będzie miała dwie dwupasmowe jezdnie i zostanie umiejscowiona obok obecnej drogi krajowej nr 17.

Na tym jednak inwestycja się nie kończy, ponieważ cała ekspresówka od Piask do Hrebennego będzie miała 120 km. Umowa na pozostałe odcinki ma zostać podpisana niebawem. W dalszej kolejności S17 powstanie pomiędzy węzłami: Krasnystaw - Izbica (18 km) oraz Izbica - Zamość Sitaniec (10 km), a jeszcze później pomiędzy Zamościem, Tomaszowem Lubelskim i przejściem granicznym w Hrebennem. Realizację całej tej inwestycji przewidziano na lata 2021 - 2025.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe