Agata Fisz pracuje we Włodawie | Super Tydzień

  • 24.04.2019, 16:34
  • TWA
Agata Fisz pracuje we Włodawie | Super Tydzień
Była prezydent Chełma nie będzie wiceprezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej we Włodawie, o czym wcześniej spekulowano, ale otrzymała inne stanowisko w tej spółce. Burmistrz Wiesław Muszyński podał pomocną dłoń partyjnej koleżance, choć jeszcze kilka tygodni temu zapewniał, że nie proponował jej żadnego stanowiska ani ona o pracę go nie prosiła.

Pod koniec stycznia w mediach pojawiła się informacja, że była prezydent Chełma ma objąć stanowisko wiceprezesa w MPGK po Edwardzie Łągwie, któryplanował przejście na emeryturę. Agata Fisz wówczas dementowała te doniesienia. Przekonywała, że musi odpocząć, ale nie zaprzeczała, że szuka pracy, choć przepisy prawne bardzo jej to utrudniają.

- Przez rok od zakończenia sprawowania funkcji prezydenta nie mogę podjąć zatrudnienia w żadnym przedsiębiorstwie na terenie Chełma, któremu wydałam jakąkolwiek decyzję. Skąd w mediach pojawiły się wzmianki o moim przejściu do Włodawy, trudno mi powiedzieć, ale tego nie potwierdzam. Znam burmistrza Muszyńskiego jako samorządowca, ale żeby było jasne, dotychczas nie prosiłam go o pomoc w znalezieniu pracy. Nie wykluczam jednak, że takie rozmowy mogą się pojawić w przyszłości, jeśli nie znajdę pracy w Chełmie lub okolicy – wyjaśniała Agata Fisz.

Burmistrz Włodawy także przekonywał, że była prezydent Chełma nie zwracała się do niego o pracę, jak też on sam żadnego stanowiska jej nie proponował. - Prawdą jest, że Edward Łągwa, dotychczasowy wiceprezes MPGK, odchodzi na emeryturę. Bardzo możliwe, że nie będę powoływał jego następcy – tłumaczył Wiesław Muszyński.

Faktycznie stanowisko wiceprezesa spółki zlikwidował. Stworzy jednak inne dla byłej prezydent Chełma. Agata Fisz została pełnomocnikiem zarządu do spraw inwestycji i rozwoju w MPGK we Włodawie. Funkcję objęła we wtorek, 16 kwietnia.

- Spółka zajmuje się przygotowaniem dużego projektu ciepłowniczego i ja mam w tym pomóc. Stanowisko jest zgodne z moim wykształceniem, bo jestem absolwentką wydziału inżynierii budowlanej i sanitarnej na Politechnice Lubelskiej. Chcę pracować najlepiej jak potrafię i zrobić coś dobrego dla firmy. Postaram się udowodnić, że przydam się tej spółce – przekonuje.

Dlaczego chełmianka trafiła do włodawskiego MPGK? - W związku z tym, że trudno mi było znaleźć zatrudnienie w Chełmie, zwróciłam się o pomoc do burmistrza Włodawy - dodaje Agata Fisz.

Mieszkańcy miasta są oburzeni wielkością wynagrodzenia, jakie była prezydent Chełma otrzyma w spółce. Mówi się, że ma to być około 5 tys. zł. Fisz nie chciała powiedzieć, ile zarobi, ale ostatecznie potwierdziła, że jej miesięczne wynagrodzenie wyniesie ponad 5 tys. zł brutto. - Czy to dużo? 30 proc. z tej kwoty będą stanowiły podatki. Poza tym codzienne dojazdy z Chełma do Włodawy też trochę kosztują – tłumaczy.

Prezes MPGK Hubert Ratkiewicz stwierdził, że w Polsce tacy fachowcy otrzymują znacznie większe wynagrodzenia. O komentarz prosiliśmy także burmistrza.

- Rękę podaję wielu ludziom, nie tylko ze swojego środowiska partyjnego. Osoby, które zatrudniłem w poprzednich latach , mają różne poglądy. Dla mnie najważniejsze jest, aby byli to ludzie kompetentni. Jestem pewien, że niejedno miasto by chciało, aby tak doświadczony samorządowiec dla niego pracował.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rebet
Rebet 21.07.2020, 05:40
Jestem pewny że za 5 tys. brutto to napewno by nie pracowala .... żenada.
klasyk
klasyk 18.07.2020, 23:44
Niech wam teraz duda funduje pensje, do niego PiSzcie
ignac
ignac 10.07.2019, 20:21
wybraliście takich towarzyszy i nie ma co się dziwić
włodawiak
włodawiak 28.04.2019, 22:18
tylu młodych ludzi z włodawy musi wyjechać, a w Naszym mieście najlepsze stanowiska maja ludzie z Lublina (sekretarz miasta), ludzie z Chełma A.Fisz ,K. Grabczuk czy ludzie z Wisznic pozatrudniani we włodawskim Szpitalu......................
włodawiak
włodawiak 28.04.2019, 22:16
tylu młodych ludzi z włodawy musi wyjechać, a w Naszym mieście najlepsze stanowiska maja ludzie z Lublina (sekretarz miasta), ludzie z Chełma A.Fisz ,K. Grabczuk czy ludzie z Wisznic pozatrudniani we włodawskim Szpitalu......................
Włodawiak
Włodawiak 27.04.2019, 16:58
Zwolnić Fisz. Włodawie zostanie ponad 60 tys. zł. rocznie
Politolog
Politolog 26.04.2019, 00:12
Witam, ja również ustawiam się w kolejce po pracę za 5 tyś. myślę, że wykształcemiem nie ustępuję Pani Fisz, jednak nie mogłam przez Nią zdobyć odpowiedniego doświadczenia. Wszystkie etaty obstawiła swoimi ludźmi...
Laura
Laura 12.10.2020, 10:53
Ludzie opamiętajcie się nie bądźcie tak złośliwi w stosunku do Pani Agaty to jest chore. Pozdrawiam z uśmiechem
Meteo
Meteo 25.04.2019, 06:54
Najlepsza fucha w mieście pełnomocnik zarządu, powołać kierownika projektu, człowieka z Włodawy zamiast politycznych spadochroniarzy. Po drugie z treści nie doczytałem czy prosiła, ja jutro też idę poprosić Muszyńskiego chętnie pełnomocnictwo jego dostanę. PS. 5 tys brutto to tylko wynagrodzenie zasadnicze... Dodatki, premie, nagrody
Karolla
Karolla 24.04.2019, 19:48
Gratuluję Wlodawie tak wspanialego , doswiadczonego pracownika jakim jest pani Agata Fisz
kaja
kaja 26.04.2019, 07:54
:D :D :D

Pozostałe