Kara za śmierć policjantki | Super Tydzień

  • 23.04.2019, 21:15
  • (apm)
Kara za śmierć policjantki | Super Tydzień
Kierowca renaulta, który wjechał w radiowóz i doprowadził do wypadku, w którym zginęła policjantka, został skazany na rok i trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów mechanicznych przez pięć lat i zobowiązał do zapłaty 34 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz rodziny zmarłej. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Przed Sądem Rejonowym w Krasnymstawie zapadł wyrok w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, jaki miał miejsce 18 października 2017 r. na drodze krajowej między Łopiennikiem Górnym i Fajsławicami.

Przypominamy, jak doszło do tego zdarzenia. Najpierw była kolizja, podczas której w tył opla vivaro, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gm. Łopiennik Górny, uderzył kierowca forda, 59-letni mieszkaniec gm. Zamość. Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze: 32-latka oraz jej 37-letni kolega. Policjanci, siedząc w aucie, sporządzali dokumentację tego zdarzenia. Około godz. 11.30 w tył radiowozu uderzył renault laguna, za kierownicą którego siedział 33-letni mieszkaniec gminy Fajsławice.

Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się na drodze. Radiowóz znalazł się na przeciwległym pasie, a na koniec otarł jeszcze o opla zafirę, jadącego w kierunku Lublina. Aby wydostać funkcjonariuszy z samochodu, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Obrażenia 32-letniej funkcjonariuszki okazały się śmiertelne. W wypadku ranny został też 37-letni policjant. Ucierpiał również 59-letni mieszkaniec gminy Zamość, który podczas wypadku stał obok radiowozu.

Jak stwierdzili śledczy, 33-latek rażąco i umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Manewr wyprzedzania podjął bez upewnienia się, czy na lewym pasie będzie możliwość bezpiecznego przejazdu. W efekcie doprowadził do wypadku. Sąd pierwszej instancji uznał go winnym. Oskarżonemu przysługuje odwołanie od tego wyroku.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
elim
elim 24.04.2019, 13:58
Rok i 3 miesiące??? Kpina !
Seriously?
Seriously? 23.04.2019, 21:23
Taka kara jest komiczna... Jak można nie zauważyć, że coś się dzieje na drodze, kiedy policja prowadzi czynności? Moim zdaniem, NIC tego nie tłumaczy, kara powinna być znacznie wyższa

Pozostałe