Przymiarki do płatnych parkingów | Super Tydzień

  • 23.04.2019, 09:10
  • AN
Przymiarki do płatnych parkingów | Super Tydzień
Urząd opublikował ogłoszenie o dialogu technicznym w sprawie płatnych parkingów w Chełmie. Na tej podstawie chce zorientować się, jakie są możliwości i rozwiązania odnośnie obsługi tego typu parkingów.

Wkrótce urząd miasta będzie chciał ogłaszać przetarg, by wyłonić oferenta, który zajmie się organizacją  stref płatnego parkowania w mieście. Celem dialogu była m.in. konsultacja z profesjonalistami świadczącymi tego typu usługi. Wszystko wskazuje więc na to, że Chełm dołączy do grona miast, gdzie za zostawienie auta w centrum trzeba będzie płacić.

- Płatne parkowanie chcielibyśmy wprowadzić jeszcze w tym roku. To usystematyzuje ruch w naszym mieście. Mamy nadzieję, że ta usługa będzie dla urzędu bezkosztowa - informuje wiceprezydent Artur Juszczak. - Prawdopodobnie podpiszemy z wygranym w przetargu umowę na kompleksową usługę organizacji stref i ich obsługi.

Miasto w ramach dialogu chce pozyskać informacje m.in. na temat oceny sytuacji parkingowej w mieście, systemów płatności za parkowanie, rodzajów parkomatów, modeli finansowych, na podstawie których funkcjonują strefy w innych miastach. Termin składania zgłoszeń upłynął 19 kwietnia. Dialog techniczny ma potrwać do 30 kwietnia.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ntr
ntr 27.04.2019, 23:07
Mamy dosyć parkowania na zakazach, skrzyżowaniach i tarasowania wjazdów do posesji. Czekamy na reakcje straży miejskiej i policji.
parkingowy
parkingowy 25.04.2019, 09:45
Płatne parkingi doprowadzą do grodzenia parkingów wspólnotowych, spółdzielczych i innych bezpłatnych, Tragicznie bedzie wyglądało nasze miasto.
Monika
Monika 24.04.2019, 22:27
A Moze wtedy co niektorzy naucza sie parkować. Niestety dużo samochodów jest zaparkowanych tak, ze w sumie blokują miejsce dla drugiego. Uważam za brak wyobraźni i zajmowanie dwóch miejsc parkingowych a nie jednego powinno być karane. Moze trzeba ogłosić konkurs na „ najlepiej” zaparkowany samochód to wtedy coś da. Mam nadzieje ze opłaty będą jednak symboliczne.
Chełm
Chełm 24.04.2019, 02:49
Za parkowanie powinni płacić tylko ci którzy dostają 500+ oraz co głosowali na Banaszka. Reszta osób powinna zostać zwolniona z tego haraczu.
Czytelnik
Czytelnik 24.04.2019, 00:13
Kto stosuje "auto" jako synonim dla słowa "samochód"? To w jakim celu w latach 30-tych XX w. organizowano konkurs na nazwę automobilu? Żeby zmienić tę nazwę z francuskiej, a nie skrócić do "auto" - jak Niemcy. Jeżeli autor szuka synonimu to są inne, np. "wóz".
STOP polskiej cebuli
STOP polskiej cebuli 23.04.2019, 20:47
Narzekać może tylko typowa polska cebula. W każdym mieście są płatne parkingi i ludzie jakoś żyją. A narzekają najwięcej pijawki z 500+. Zamiast samochody kupować i naklejać, że nabyte za 500+, kupcie lepiej bilet parkingowy.
Protest
Protest 23.04.2019, 19:52
Powoli trzeba będzie przenosić się na osiedlowe uliczki. Kilka minut spacerkiem każdemu dobrze zrobi.

Pozostałe