Sejmik chce wesprzeć rodzinę wicestarosty | Super Tydzień

  • 23.04.2019, 09:05
  • MP
Sejmik chce wesprzeć rodzinę wicestarosty | Super Tydzień
Nie przestaje płynąć pomoc finansowa dla rodziny Kwiatkowskich, którzy w marcu stracili swój dom w pożarze. Na wniosek władz gminy Rejowiec Fabryczny radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podejmą decyzję o przeznaczeniu znacznej sumy pieniędzy na pomoc pogorzelcom.

Radni nie mieli wątpliwości i przygotowali projekt uchwały, w którym zapisane jest, że planują przekazać 20 000 zł na pomoc w odbudowie domu Joanny i Jerzego Kwiatkowskich mieszkających w Kaniem. 

- Dom państwa Kwiatkowskich całkowicie się spalił i trzeba go odbudować od podstaw. Rodzina ma troje własnych dzieci i troje, dla których są rodzicami zastępczymi, więc wsparcie finansowe jest im bardzo potrzebne - tłumaczy Janusz Bodziacki, dyrektor Departamentu Środowiska i Zasobów Naturalnych Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Z rodziną wicestarosty solidaryzują się kolejne osoby. Na portalu zrzutka.pl cały czas prowadzona jest zbiórka funduszy na odbudowę ich domu. Obecnie udało się zebrać ponad 50 000 z potrzebnych 200 000 zł. Obecnie ośmioosobowa rodzina przebywa w wynajętym domu w Rejowcu. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe