Szpital z certyfikatem i planami na przyszłość | Super Tydzień

  • 20.04.2019, 10:56
  • AN
Szpital z certyfikatem i planami na przyszłość | Super Tydzień
Chełmski szpital otrzymał certyfikat zarządzania jakością. - To bardzo ważna chwila. Zdobycie tego certyfikatu jest niezwykle istotnym kryterium rynkowym i rankingowym - mówił podczas uroczystości p.o. dyrektora placówki Mariusz Kowalczuk.

Piątkowe spotkanie było okazją do zaprezentowania dotychczasowych certyfikatów, jakie udało się pozyskać chełmskiemu szpitalowi oraz przypomnieć, jak w ostatnim czasie wzbogacono zaplecze sprzętowe.

Posiadania certyfikatu zapewne "nie odczują bezpośrednio na własnej skórze pacjenci", ale z pewnością będzie to miało wpływ na konkurencyjność placówki np. przy negocjowaniu kontraktów na leczenie. Pacjenci zapewne dostrzegą lepszy sprzęt i szeroką ofertę szpitala, którą uzyska on dzięki realizowanym projektom.

Dyrektor Kowalczuk przedstawił też zebranym plany placówki na przyszłość. Omówił projekty, które mają być realizowane w najbliższych latach.

- Najmniejszy projekt to doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W ramach środków dotacyjnych oddział dostanie nowoczesny sprzęt niezbędny w procesie hospitalizacji m.in. małych pacjentów naszego regionu - poinformował. - Umowa została zawarta w październiku 2018 roku. Wartość projektu to 217 tys. zł. Kupimy aparat USG, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, zestaw do trudnej intubacji, zestawy do intubacji i wentylacji oraz aparat do powierzchownego ogrzewania pacjenta. Zakończenie projektu przewidziane jest na czerwiec.

Kolejny projekt dotyczy termomodernizacji czterech budynków szpitala: pawilonów A, B i C oraz przychodni przyszpitalnej. Budynki te zostały oddane do użytkowania w latach 70. i praktycznie nie były dotąd remontowane w tak dużym zakresie, jaki przewiduje projekt. W trzecim przedsięwzięciu chodzi o zagospodarowanie tzw. starego budynku szpitala. Projekt zakłada, że w starym szpitalu znajdą się: nowy 36-łóżkowy oddział rehabilitacji, przeniesiony i rozbudowany Zakład Rehabilitacji Leczniczej, 18-łóżkowy Zakład Opiekuńczo Leczniczy (z 4 łóżkami dedykowanymi sztucznej wentylacji) oraz 18-łóżkowy Oddział Opieki Paliatywnej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe