Szykują się na turystów | Super Tydzień

  • 20.04.2019, 09:56
  • DBEZ
Szykują się na turystów | Super Tydzień
Spółdzielnia Socjalna Słowianka zaopiekuje się budynkiem szkoły w Rakołupach. Będzie tam można przenocować i zjeść coś dobrego. Specjały spółdzielni będą też sprzedawane nad zalewem w Maczułach.

W Domu Spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim odbyło się posiedzenie członków Spółdzielni Socjalnej Słowianka, podczas którego wybrano władze. Prezesem została Barbara Rybczyńska, zastępcą - Anna Bądkowska. W spotkaniu udział wzięła  Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice.

- Wystąpiłam z inicjatywą powstania tej spółdzielni, bo uważam, że należy wspierać osoby bezrobotne. Nie mogą być przecież wiecznymi stażystami. Paniom trudno byłoby się zorganizować bez pomocy, dlatego założycielem spółdzielni jest gmina. Podjęta została w tej sprawie uchwała - mówi wójt Jabłońska.

Spółdzielnia ma obecnie 10 członków. Są to panie z terenu gminy Leśniowice. Formalnie podmiot ten już istnieje, chociaż na razie trwają szkolenia, które mają ułatwić rozpoczęcie działalności. Siedzibą spółdzielni będzie budynek szkoły w Rakołupach. Do czerwca odbywają się tam jeszcze lekcje. Później szkoła zostanie zamknięta, a budynek przystosowany  do nowej działalności. Na piętrze powstaną pokoje do wynajęcia. W kuchni będą gotowane posiłki i przygotowywana garmażerka na sprzedaż.

- Spółdzielnia chce się nastawić na obsługę gości odwiedzających pobliski zalew Maczuły. Panie planują kupić przyczepkę campingową, z której latem będą sprzedawały jedzenie - zapowiada Jabłońska.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe