Włodawianie mają swoje potrzeby | Super Tydzień

  • 20.04.2019, 09:46
  • TWA
Włodawianie mają swoje potrzeby | Super Tydzień
We włodawskich szkołach zostanie przeprowadzona ankieta dotycząca potrzeb młodzieży. Biznesmeni chcą szerszej współpracy i wyjazdów studyjnych, natomiast najstarsi mieszkańcy miasta oczekują większej liczby działań międzypokoleniowych.

To był tydzień spotkań i burzliwych dyskusji na temat rozwoju Włodawy i współpracy różnych grup społecznych z władzami miasta. Najpierw wspólne posiedzenie odbyły Rada Młodzieżowa i Włodawska Rada Seniorów. Janina Klimczuk opowiedziała o działaniach międzypokoleniowych, jakie odbywają się na terenie kraju i nie kryła, że chciałaby, aby podobne projekty realizowane były również w naszym mieście.

Przedstawiciele obydwu grup społecznych przedstawili swoje oczekiwania i propozycje wspólnych działań. Już wiadomo, że młodzież i seniorzy razem zorganizują obchody Międzynarodowego Dnia Ludzi Starszych oraz warsztaty rękodzieła. Ponadto zaproponowano organizację spotkań, w ramach których seniorzy będą pomagali młodzieży w nauce. W najbliższym czasie odbędą się spotkania grup roboczych, które mają koordynować te wspólne przedsięwzięcia. Co jeszcze będzie się działo? O tym dowiemy się po podsumowaniu ankiety, jaka niebawem zostanie przeprowadzona. Włodawska młodzież wypowie się w niej, jakich inwestycji i działań oczekuje od lokalnych władz.

Obradowali również przedsiębiorcy. Spotkanie rozpoczęto od wręczenia nominacji nowym członkom rady biznesu. Odebrali je: Anna Demianiuk, Klaudia Cykier i Robert Kunz.

- Lista członków Włodawskiej Rady Biznesu jest otwarta. Każdy przedsiębiorca może brać udział w jej pracach – mówił burmistrz Wiesław Muszyński.

Potem skarbniczka ratusza mówiła o ulgach podatkowych przysługujących przedsiębiorcom. Pomocy w tym zakresie mają im udzielać przedstawiciele TSSE Euro-Park Wisłosan, która utworzyła we Włodawie podstrefę ekonomiczną. Rozmawiano też o środkach unijnych, o jakie przedstawiciele firm mogą ubiegać się na rozwój działalności. Przedsiębiorcy stwierdzili, że chcą, aby sesje i spotkania Włodawskiej Rady Biznesu były częściej organizowane. Domagali się też utworzenia strony internetowej, poprzez którą będą mogli wymieniać się informacjami o podejmowanych działaniach, a także organizacji wizyt studyjnych i nawiązania współpracy między miastem a innymi przedsiębiorcami z Polski.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe