Śmieciowy zawrót głowy | Super Tydzień

  • 18.04.2019, 08:55
  • AN
Śmieciowy zawrót głowy | Super Tydzień
Około 10 ton elektrośmieci udało się zebrać podczas akcji ekologicznej, jaką w naszym regionie zorganizowali uczniowie szkoły podstawowej w Stawie. Wyniki zbiórki przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Zbiórka elektroodpadów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Chełm, ale także i miasta. Jak się okazuje, śmieci elektrycznych mamy wciąż w domach i biurach bardzo dużo. Udało się! Część z nich zostanie zutylizowanych zgodnie z prawem.

- Trafiały do nas naprawdę bardzo przeróżne rzeczy. Była np. pralka z praniem w środku, stare radio retro z gramofonem, radiostacja - wylicza Agnieszka Oleszczuk-Stachel. - Tych rzeczy mamy naprawdę bardzo dużo, zajmują już połowę szkolnego boiska. Niektóry sprzęt jest tak stary, że zastanawiamy się, czy w ogóle był używany, czy też przez lata zalegał gdzieś w piwnicach lub komórkach. 

Dzięki akcji udało się uprzątnąć też dzikie wysypisko w lesie.

- Zadzwonił do nas mieszkaniec Chełma z informacją, że w okolicy jego domu, w lesie znajduje się pokaźne składowisko sprzętu. Pojechaliśmy tam i uprzątnęliśmy wszystko - opowiada Oleszczuk-Stachel. - Opowiadaliśmy na każdy telefon, odpady odbieraliśmy z posesji. Myślę, że to także miało znaczenie w tej akcji. Dzwoniło do nas dużo osób starszych, którzy nie mieli możliwości wywiezienia sprzętu do punktu zbiórki odpadów.

Redakcje Super Tygodnia i radia Bon Ton także miały swój wkład w akcję, sporo osób o zbiórce dowiedziało się za naszym pośrednictwem. U nas również znalazło się trochę elektroodpadów, które niezwłocznie przekazaliśmy szkole w Stawie.

"Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce"  to akcja, w ramach której młodzież nie tylko zbierała śmieci, ale także edukowała dorosłych,w jaki sposób je zbierać i gdzie oddawać. Zajmowała się tym specjalna ekipa Eko-fanek.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe