Czarny dym nad Zawadówką | Super Tydzień

  • 16.04.2019, 08:49
  • DBEZ
Czarny dym nad Zawadówką | Super Tydzień
We wtorek na terenie gminy Chełm, na obszarze ponad 45 hektarów, paliły się suche trawy. Ściana ognia miała prawie kilometr długości.

Druhowie OSP w Żółtańcach wezwanie do pożaru dostali ok. godz. 14. Wstępnie podawano, że palą się trawy w miejscowościach Rudka i Zawadówka. Jak się jednak szybko okazało, ich siły były za małe, bo płonął również Rezerwat Przyrody Sobowice.

W akcji gaśniczej wzięło udział aż 15 zastępów straży pożarnej. Strażaków w walce z ogniem wspomagał samolot pożarniczy Dromader, który kilkakrotnie zrzucał wodę nad obszarami najbardziej objętymi ogniem.

Tytko w ciągu jednej doby chełmscy strażacy wyjeżdżali do pożarów traw ponad 15 razy. Wiele z nich wybuchło podczas celowego wypalania, z co grożą wysokie kary - 5 tysięcy złotych grzywny lub - w przypadku spowodowania zagrożenia życia i zdrowia innych osób - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
viva
viva 16.04.2019, 09:22
surowe kary dla dla tych co wypalają trawy!, na podwórku niech sobie wznieci pożar! ci ludzie mózgu nie mają! zero wyobraźni!

Pozostałe