Rewitalizacja wykurzyła kiosk | Super Tydzień

  • 12.04.2019, 12:51
  • AN
Rewitalizacja wykurzyła kiosk | Super Tydzień
Stał przy ul. Lubelskiej od lat. W związku z projektem na rewitalizację pl. Łuczkowskiego miasto wypowiedziało umowę dzierżawy placu właścicielom kiosku. W ubiegły piątek budynek został rozebrany. Tymczasem okazuje się, że nie jest pewne, czy ratusz w ogóle przystąpi do realizacji tego zadania.

Właściciele kiosku dostali wypowiedzenie z końcem marca. Musieli zamknąć biznes i rozebrać budynek, w którym przez lata sprzedawali m.in. prasę. Żadnej innej propozycji od miasta nie otrzymali. Przedsiębiorcy dostosowali się do zaleceń ratusza. Sęk w tym, że teraz nie wiadomo, czy realizacja projektu w ogóle dojdzie do skutku.

Wprawdzie władze Chełma i województwa lubelskiego podpisały umowę na rewitalizację pl. Łuczkowskiego o wartości 4 mln zł, jednak ratusz chce zrezygnować z części zapisanych w projekcie prac. Zgodnie z planem Urząd Marszałkowski miał dołożyć do inwestycji  1,2 mln zł, reszta to wkład własny miasta, na który, jak się okazuje, samorządu nie stać.

- Negocjujemy z urzędem. Chcemy zrezygnować z prac podziemnych, które pochłonęłyby sporo pieniędzy. Jesteśmy w stanie dołożyć do dofinansowania około pół miliona złotych. Jeśli marszałek nie przychyli się do naszej propozycji, będziemy musieli zrezygnować z  rewitalizacji - wyjaśnia wiceprezydent Artur Juszczak.

W ramach zadania miał m.in. powstać nowy budynek, będący jednocześnie wejściem do podziemi kredowych, do którego urzędnicy planowali przenieść informację turystyczną.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe