Światła potrzebne, ale nieplanowane | Super Tydzień

  • 12.04.2019, 09:29
  • AN
Światła potrzebne, ale nieplanowane | Super Tydzień
O montaż sygnalizacji świetlnej przy Państwowej Szkole Muzycznej na ul. Hrubieszowskiej upomniał się radny Tomasz Kazimierczak. Władze miasta podzielają jego opinię na temat bezpieczeństwa w tym miejscu, jednak nie mają na inwestycję pieniędzy.

Chodzi o zamontowanie sygnalizatora z przyciskiem dla pieszych. Uczniowie szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, a przystanek autobusowy znajduje się po przeciwnej stronie ulicy.

Zdaniem radnego takie rozwiązanie będzie miało pozytywny wpływ na bezpieczeństwo uczniów, a także nieco spowolni ruch na wylotówce z miasta.

- Instalacja drogowej sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ul. Hrubieszowskiej z Kilińskiego jest całkowicie zasadna. Ciąg ulicy Hrubieszowskiej, jako drogi wojewódzkiej nr 844, i odbywający się na niej duży ruch powoduje zagrożenie - przyznaje w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Artur Juszczak. - Wprowadzenie ruchu kierowanego na proponowanym skrzyżowaniu spowoduje uspokojenie i wyciszenie tego ruchu, a zarazem zwiększenie bezpieczeństwa szczególnie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jak przekonuje wiceprezydent, w związku z tym, że wzdłuż Hrubieszowskiej przebiega droga dla rowerów, niezbędne jest wyznaczenie na skrzyżowaniu przejazdów dla cyklistów, umożliwiających bezpieczne przekroczenie jezdni bez konieczności zsiadania z roweru.

- Przedmiotowa inwestycja nie została ujęta w budżecie na rok bieżący, czynione będą starania, aby w roku przyszłym było to możliwe - obiecał wiceprezydent.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe