Kiedy zniknie ten koszmar? | Super Tydzień

  • 12.04.2019, 09:26
  • GD
Kiedy zniknie ten koszmar? | Super Tydzień
Kiedy droga wojewódzka z Fajsławic do Trawnik doczeka się gruntownej przebudowy? - Pojawiły się zapowiedzi, ale wciąż brakuje konkretów - mówi wójt Janusz Pędzisz.

Sprawa została poruszona na spotkaniu z wicemarszałek Sejmu RP Beatą Mazurek oraz członkiem Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisławem Szwedem w świetlicy wiejskiej Urzędu Gminy Fajsławice. W tym roku nastąpi przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej 838 na odcinku od drogi krajowej nr 12 do mostu na Wieprzu w Trawnikach.

- Pan Zdzisław Szwed zapewnił mieszkańców, że dalsze prace inwestycyjne na drodze wojewódzkiej w kierunku Fajsławic, oprócz remontów bieżących, będą podjęte w przyszłym roku - relacjonuje Aleksandra Granat z działu promocji.

Wójt Janusz Pędzisz ocenia te zapowiedzi z umiarkowanym optymizmem. Twierdzi, że trasa z Fajsławic do Trawnik o długości około 5 km to najbardziej niebezpieczna droga w całej gminie.

- Aby bezpieczniej dojechać do Trawnik, kierowcy coraz częściej wybierają objazd przez naszą drogę gminną przy Szkole Podstawowej w Fajsławicach. Droga wojewódzka jest bowiem w koszmarnym stanie i jest bardzo niebezpieczna. Wierzę, że wspólne naciski mieszkańców i władz obydwu gmin w końcu przyniosą efekt - mówi wójt.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe