Remont krajowej 12-stki zagrożony! | Super Tydzień

  • 09.04.2019, 11:04
  • AN
Remont krajowej 12-stki zagrożony! | Super Tydzień
Firma Budimex nie chce rozpocząć prac na krajowej 12, jeśli miasto nie wypłaci jej roszczeń finansowych. Jak poinformował w ubiegły piątek wiceprezydent Artur Juszczak, chodzi w sumie o 28 mln zł.

 - Chcemy przekazać wykonawcy plac budowy, ale ten najpierw żąda dodatkowych pieniędzy. Jedno roszczenie opiewa na 16 mln zł, drugie na 12 mln zł - informuje wiceprezydent Juszczak.

Firma, która ma się zająć przebudową i modernizacją drogi krajowej, najwyraźniej źle oszacowała inwestycję, powołuje się m.in. na wzrost cen materiałów budowlanych, podwyżkę wynagrodzeń itp.

- Większość tych roszczeń jest nieuzasadniona. Poza tym miasta nie stać na wydanie z budżetu prawie 30 mln zł - tłumaczy wiceprezydent.

W poniedziałek (8 kwietnia) ma odbyć się kolejne spotkanie z przedstawicielami firmy Budmiex oraz prawnikami. Rozmowa ma dotyczyć rozpoczęcia inwestycji.

Czy spór miasta z wykonawcą zadania może zagrozić inwestycji? Władze miasta twierdzą, że nie. Jednak prace już są opóźnione, a i nie wiadomo, jaki przebieg będzie miało poniedziałkowe spotkanie. Jeśli nie uda się dojść do porozumienia, remont odsunie się w czasie jeszcze bardziej.

Wartość kontraktu, który ratusz podpisał z inwestorem, to 118 mln zł.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe