PWSZ szeroko otworzyła drzwi [FOTO] | Super Tydzień

  • 08.04.2019, 19:32 (aktualizacja 08.04.2019, 20:35)
  • DK, MP
PWSZ szeroko otworzyła drzwi [FOTO] | Super Tydzień
Dni otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przyciągnęły tłumy, jak się okazuje, nie tylko licealistów. Atrakcje przygotowane przez jej uczniów zachęciły także... przedszkolaków.

W zeszły piątek w PWSZ odbyły się dni otwarte, na których zaprezentowano ofertę uczelni. Sztandarowym kierunkiem jest oczywiście mechanika i budowa maszyn ze specjalnością lotnictwo. PWSZ jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można wyszkolić się na pilota. Szkoła utworzyła także nowy kierunek - bezpieczeństwo wewnętrzne, który promowało wielu mundurowych, między innymi: strażacy, żołnierze, policjanci i straż graniczna.

- Jak widać, wokół instytutu są tak naprawdę wszystkie służby mundurowe, na drugim piętrze trwa prezentacja tego kierunku - powiedział nam podczas otwarcia rektor uczelni Arkadiusz Tofil. - Pedagogika zorganizowała natomiast szereg wydarzeń dla dzieci.

Pod instytutem odbywały się gry i zabawy oraz animacje. Atrakcje przygotowane przez uczniów pedagogiki przyciągnęły szczególnie te najmłodsze dzieci. Przy każdym ze stanowisk stały wycieczki.

- Jesteśmy tu ze starszymi przedszkolakami, pięcio- i sześciolatkami - powiedziała nam Elżbieta Nowosad, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 6. - Dzieci są zachwycone. Jest stanowisko, gdzie mogą pomalować twarze i dostać zwierzaka z balonika. Są również tańce i zabawy. Ale oczywiście największą atrakcją są... mundurowi.

W ramach dni otwartych odbył się także konkurs matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego. Jak poinformował nas rektor, w tym roku będzie to już XIII edycja.

Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń, które wpisało się w kalendarz zmagań matematycznych w województwie. W tym roku do konkursu przystąpiło 250 osób ze szkół ponadgimnazjalnych z klas od pierwszej do czwartej. Celem konkursu jest popularyzowanie matematyki, a pierwszą nagrodą było 1000 zł.

DK, MP

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe