Kuba Więcek Trio | Super Tydzień

  • 05.04.2019, 12:33
  • AN
Kuba Więcek Trio | Super Tydzień
Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert tria saksofonisty Kuby Więcka, promujący drugi album artysty "Mulstitasking", którego premiera odbędzie się 12 kwietnia. Bilety w przedsprzedaży 20 zł, w dniu koncertu 30 zł.

14 kwietnia o godz. 18 na scenie KDK Kuba Więcek wystąpi w towarzystwie jednej z najlepszej sekcji rytmicznych w naszym kraju. Skład jego trio to: Kuba Więcek - saksofon altowy, elektronika; Michał Barański - kontrabas, gitara basowa, konnakol; Łukasz Żyta - perkusja, glockenspiel. Więcek mimo młodego wieku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Laureat m.in. Fryderyka oraz Mateusza Trójki za debiut fonograficzny zatytułowany "Another Raindrop", który jest pierwszym debiutem w kultowej serii "Polish Jazz" od 28 lat. Absolwent Rytmisk Musik Conservatorium w Kopenhadze. Aktualnie mieszka w Warszawie, studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie i regularnie koncertuje na całym świecie. Druga autorska płyta Kuby Więcka nagrana została wraz z Michałem Barańskim oraz Łukaszem Żytą. Dwa lata po premierze nagrodzonego Fryderykiem debiutu "Another Raindrop" muzycy nagrywają kolejny album, który jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji, których muzycy dokonywali na tle brzmieniowym, formy czy nawet znaczenia muzyki.

- Już w trakcie pierwszej trasy promującej nasz debiutancki album wiedziałem, że nadszedł czas na zmiany. Poprzez wszystkie podróże, grając koncerty z Michałem i Łukaszem poznałem ich nieco lepiej, co pomogło mi napisać utwory specjalnie pod ten konkretny zespół. Bardzo lubię wyciągać nas na głęboką wodę, wyprowadzać z pola komfortu, próbować pomysłów danej chwili. Chcę, aby każda kompozycja, którą napiszę, miała w sobie coś wyjątkowego, co może ją odróżnić od pozostałych. Dużo czasu spędzam w podróży, poznaję nowych ludzi, słucham nowej muzyki - to inspiruje - podsumowuje Kuba Więcek.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe