I po branżówce... | Super Tydzień

  • 03.04.2019, 12:51
  • AN
I po branżówce... | Super Tydzień
Radni miejscy zlikwidowali szkołę branżową, która wchodziła w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. O tej zawodówce wszyscy już dawno zapomnieli. Od lat młodzież nie chciała się w niej uczyć.

Jeszcze w styczniu Edyta Chudoba, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. Generała Władysława Andersa w Chełmie złożyła do władz miasta wniosek w sprawie likwidacji Branżowej Szkoły I stopnia nr 3 w Chełmie, a także potrzebę uporządkowania planu sieci szkół ponadpodstawowych. Likwidacja szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół jest możliwa po uprzednim wyłączeniu jej z tego zespołu. Taką uchwałę otrzymali miejscy radni.

Pomysł likwidacji branżówki uzyskał pozytywną opinię lubelskiego kuratora oświaty, natomiast uprawnione związki zawodowe zrezygnowały z prawa wyrażenia opinii w tej sprawie. Szkoła nie cieszyła się zainteresowaniem uczniów od wielu lat. Nie było naboru, więc i nie ma w niej żadnych uczniów.

- Placówka nie rokuje, nie ma sensu, aby dalej istniała - uzasadnił na komisji oświaty uchwałę w sprawie likwidacji wiceprezydent Andrzej Kosiniec. - Decyzja ta nie rodzi żadnych dodatkowych kosztów.

Skoro w branżówce ekonomicznej młodzież uczyć się nie chce, radnym nie pozostało nic innego, jak tylko podjąć uchwałę o jej likwidacji. Rada miasta 22 głosami "za" podjęła uchwałę o wyłączeniu i następnie likwidacji szkoły. W głosowaniu nie wziął udziału jedynie radny Stanisław Mościcki.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe