Będzie więcej kamer | Super Tydzień

  • 02.04.2019, 13:12
  • AN
Będzie więcej kamer | Super Tydzień
Radny Stanisław Mościcki złożył wniosek formalny, aby w programie bezpieczeństwa i porządku publicznego zapisać rozbudowę miejskiego monitoringu. Pomysł spodobał się też innym radnym.

Okazją do dyskusji o miejskim monitoringu było uchwalanie "Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego". Przewodniczący komisji porządku publicznego i inwentaryzacji mienia komunalnego od razu zauważył, że miasto jakby pominęło temat ulicznego monitoringu. Jego zdaniem, ma on ogromne znaczenie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego powinien być w miarę możliwości systematycznie rozbudowywany.

- Kamer mamy za mało. Powinno ich być ok. 50. Dlaczego nie ma tego w programie? - zauważył Mościcki.

Jak poinformowała radnych Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich UM, obecnie w mieście jet ponad 30 kamer. System jest już leciwy, ale na bieżąco naprawiany, a sprzęt wymieniany.

- Na dzień dzisiejszy nie jest przewidziana rozbudowa monitoringu - stwierdziła na koniec dyrektor. To utwierdziło Mościckiego w przekonaniu, że trzeba brać sprawy w swoje ręce i przegłosować dodatkowe kamery. Wniosek formalny dotyczył modernizacji i rozbudowy miejskiego systemu monitoringu. Zagłosowali za nim wszyscy członkowie komisji porządku publicznego i inwentaryzacji mienia komunalnego.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe