Zdjęcia z celi na Facebooku | Super Tydzień

  • 09.03.2019, 22:34
  • ara
Zdjęcia z celi na Facebooku | Super Tydzień
Fotografie umięśnionego mężczyzny ćwiczącego w celi mieszkalnej zakładu karnego, opublikowane na Facebooku, wywołały oburzenie Czytelników. Twierdzą, że zdjęć nie można robić w więzieniu, a już tym bardziej udostępniać ich publicznie. Uważają, że to dowód na to, że niektórym więźniom wolno więcej niż innym...

Mężczyzna ze zdjęć prezentuje umięśnioną sylwetkę i ćwiczy w celi. W oknach widać kraty. Jest też ujęcie półki z odżywkami i suplementami diety zatytułowane "Skorumpowany Zakład Karny w Chełmie". Dowcip, prowokacja czy bezmyślność, która może być przyczyną kłopotów funkcjonariuszy zakładu karnego? Bo jeśli rzeczywiści te zdjęcia zostały zrobione w celi chełmskiego więzienia, to ktoś musiał czegoś nie dopilnować lub dać przyzwolenie na ich wykonanie...

- "Osadzony nie powinien mieć w celi odżywek, poza tym zdjęcia zrobione są telefonem komórkowym, którego też nie można w więzieniu mieć. Do tego ćwiczenia w celi mieszkalnej też są zabronione. Te zdjęcia nie powinny w ogóle znaleźć się w internecie" – napisał do nas Czytelnik, który przesłał nam te fotografie.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Zakładu Karnego w Chełmie. Przyznał, że wie o problemie (zdjęcia pojawiły się w sieci na początku marca i ktoś najwyraźniej zawiadomił o tym wcześniej również zakład karny), ale nie może nic więcej na ten temat powiedzieć, bo prowadzone jest wewnętrzne dochodzenie. Potwierdził, że telefonów komórkowych nie można wnosić na teren zakładu karnego bez zgody dyrekcji. Rzecznik poprosił o przesłanie oficjalnego maila z pytaniami, ponieważ – jak tłumaczył - jest na urlopie i nie zna dokładnie sprawy.

Wysłaliśmy więc zapytania, w których dociekaliśmy: jak mogło dojść do tego, że takie zdjęcia zostały w celi wykonane, czy zdjęcia z zakładu karnego mogą być publikowane bez zgody dyrekcji w sieci i czy taka zgoda w tym przypadku została wydana, czy więźniowie mogą mieć w celach przyrządy do ćwiczeń i sportowe suplementy oraz, czy więźniowie mogą mieć w celi komputery i korzystać z internetu? - na jednym ze zdjęć, jak nam sugerują czytelnicy, widać w tle coś na kształt otwartego laptopa...

Niestety, otrzymaliśmy w tej sprawie bardzo lakoniczną odpowiedź.

- Natychmiast po powzięciu informacji dyrektor jednostki wszczął czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich aspektów sprawy. Jeżeli w toku czynności okaże się, iż doszło do nieprawidłowości, z całą pewnością zostaną podjęte adekwatne środki. Na chwilę obecną oczekujemy na wnioski z czynności wyjaśniających – przesłał nam kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie.

W sobotę nasz informator doniósł nam, że po opublikowaniu tych zdjęć doszło do przeszukania całego więzienia i znaleziono 8 telefonów komórkowych... Czy to prawda? Do sprawy wrócimy.

ara

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe